OFICJALNIE: Reprezentant Węgier w Philadelphii Union

OFICJALNIE: Reprezentant Węgier w Philadelphii Union fot. FotoPyK
Redakcja
Redakcja
Źródło: Philadelphia Union

25-letni Dániel Gazdag został zawodnikiem Philadelphii Union.

Reprezentant Węgier przeszedł do MLS z Honvédu, w którym dotychczas spędził całą piłkarską karierę. Kwota transferu wyniosła ponad półtora miliona dolarów, a zawodnik podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Zadowolenia z pozyskania 25-latka nie krył dyrektor sportowy ekipy, w której gra Kacper Przybyłko.

- Cieszymy się, że możemy powitać Daniela w Philadelphii. Jest wszechstronnym zawodnikiem, który potrafi grać na wielu pozycjach, Może występować w środku pola, ale również jako napastnik. Jego agresywny styl gry zapewnił mu dobre liczby w lidze węgierskiej i dobrze pasuje do naszego systemu - powiedział Ernst Tanner.

Ofensywny pomocnik był najlepszym graczem swojego zespołu na Węgrzech, bowiem w 34 meczach zanotował 18 bramek oraz osiem asyst. Gazdag przechodził przez kolejne kategorie wiekowe kadr narodowych. W seniorskiej reprezentacji uzbierał do tej pory sześć występów oraz strzelił jedną bramkę. Może pojechać też na Mistrzostwa Europy, gdyż znalazł się się w już opublikowanej szerokiej kadrze.

***

Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE]

***

Philadelphia zajmuje dziesiąte miejsce we wschodniej konferencji. W ostatnim czasie zawodnicy Jima Curtina awansowali do półfinału Ligi Mistrzów CONCACAF.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy