OFICJALNIE: Robbie Fowler na dobre rozpoczyna karierę trenerską

OFICJALNIE: Robbie Fowler na dobre rozpoczyna karierę trenerską fot. Brisbane Roar
Paweł Machitko
Źródło: Brisbane Roar

Robbie Fowler został szkoleniowcem australijskiego Brisbane Roar.

Fowler ostatnie lata spędził na przygotowaniu się do zawodu w akademii Liverpoolu.

- Naprawdę chcę rozpocząć pracę i zrobić różnicę. Moja rodzina doświadczyła już życia w Queensland. Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączyłem do rodziny Brisbane Roar - powiedział 44-latek, który podpisał umowę na najbliższe dwa lata.

Jednym z jego dwóch asystentów zostanie Darren Davies, obecnie pełniący funkcję tymczasowego trenera pierwszego zespołu. W następnym sezonie czeka ich trudne zadanie przebudowy klubu, który wygrał zaledwie cztery z 26 meczów w kończących się rozgrywkach.

Fowler w swojej powitalnej wypowiedzi wspomniał o pobycie w North Queensland Fury, nieistniejącym już klubie A-League. Występował w nim w latach 2009-2010. Potem w Australii grał jeszcze dla Perth Glory.

Fowler pierwsze doświadczenie trenerskie zebrał z kolei jeszcze jako aktywny zawodnik w latach 2011-2012. W Muangthong United w Tajlandii pełnił krótko funkcję grającego szkoleniowca.

Anglik jest wszystkim doskonale znany z kariery piłkarskiej, podczas której reprezentował barwy między innymi Liverpoolu, Leeds United, Manchesteru City. Oficjalnie z boiskiem pożegnał się dopiero na początku 2015 roku, ale faktycznie ostatni mecz zagrał dla wspomnianego Muangthong United w 2012 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy