OFICJALNIE: Robert Lewandowski jednak bez wolnego Sylwestra - może grać! Zawieszenie... zawieszone

OFICJALNIE: Robert Lewandowski jednak bez wolnego Sylwestra - może grać! Zawieszenie... zawieszone fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: FC Barcelona

Robert Lewandowski będzie mógł zagrać w starciu FC Barcelony z Espanyolem. Sąd w Madrycie zawiesił wykonanie nałożonej na niego kary.

W listopadowym pojedynku „Barçy” z Osasuną kapitan reprezentacji Polski już po zaledwie 30 minutach musiał opuścić boisko. Wszystko za sprawą dwóch żółtych kartek, które poskutkowały czerwonym kartonikiem i wykluczeniem napastnika z gry. Kara okazała się jednak jeszcze bardziej dotkliwa, niż się spodziewano, a to z kolei ze względu na późniejsze zachowanie gracza.

Po analizie materiałów wideo oraz protokołu sędziowskiego dopatrzono się niestosowanego zachowania ze strony Polaka, dlatego też Komisja Dyscyplinarna przy Królewskim Związku Piłki Nożnej zdecydowała o dodatkowych dwóch meczach zawieszenia (łącznie trzech).

FC Barcelona nie składała broni i w przerwie na Mistrzostwa Świata składała odwołania od tej decyzji. W końcu przyniosły one pozytywny skutek - Centralny Sąd do spraw Spornych w Madrycie zadecydował o zawieszeniu wykonania kary. Oznacza to, że Robert Lewandowski będzie mógł zagrać w sylwestrowym starciu derbowym przeciwko Espanyolowi.

„Blaugrana” potwierdziła to w oficjalnym komunikacie. Na ten moment były snajper Lecha Poznań będzie mógł wystąpić również w meczach z Atlético Madryt oraz Getafe, które również były objęte zawieszeniem.

Dla drużyny Xaviego jest to niewątpliwe wzmocnienie. „Lewy” znakomicie odnalazł się na hiszpańskich boiskach i w 19 występach zgromadził już na swoim koncie 18 goli oraz cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy