OFICJALNIE: Romano Schmid w Werderze

OFICJALNIE: Romano Schmid w Werderze
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SV Werder Brema

18-letni Romano Schmid zamienił Red Bull Salzburg na Werder Brema.

Austriacki rozgrywający uchodzi w swoim kraju za ogromny talent. W ubiegłym sezonie zbierał on doświadczenie w UEFA Youth League, lecz również otrzymał szanse gry w kwalifikacjach do Ligi Europy. 

W bieżącej kampanii występował on z drugim zespołem Salzburga i w sześciu meczach strzelił gola oraz zanotował trzy asysty. Jest on również etatowym reprezentantem Austrii (od U-15 do U-21). Nie dziwi więc fakt, że zainteresowały się nim większe europejskie kluby, lecz ostatecznie walkę o jego pozyskanie wygrał Werder Brema.

Bremeńczycy za jego angaż zapłacili milion euro. Natomiast sam zawodnik podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku. Zamysłem władz niemieckiego klubu jest wysłanie piłkarza na wypożyczenie.

– Romano jest utalentowanym zawodnikiem, który otrzymał naprawdę dobre szkolenie, początkowo w Grazu, a następnie w Salzburgu. Cieszymy się, że możemy zapewnić sobie jego usługi, jednak chcielibyśmy wypożyczyć go na 18 miesięcy, aby mógł zdobyć doświadczenie na wysokim poziomie. Odpowiednim miejscem do tego może być Holandia – powiedział Frank Baumann, dyrektor sportowy Werderu.

– Od zawsze moim marzeniem było trafić do Bundesligi, dlatego jestem bardzo podekscytowany możliwością spełnienia mojego marzenia w tak dużym klubie jak Werder – oznajmił Schmid. 

18-latek nie rozpocznie od razu treningów z nowymi kolegami. Musi bowiem najpierw uporządkować swoje sprawy związane ze służbą wojskową. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy