OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan

OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Inter Mediolan | Chelsea

Romelu Lukaku sfinalizował przenosiny z Chelsea do Interu Mediolan w ramach rocznego wypożyczenia. Tym samym reprezentant Belgii wraca po dwunastomiesięcznej przerwie na Stadio Giuseppe Meazza.

Środkowy napastnik zdecydował się po dwóch udanych sezonach spędzonych w „Nerazzurich” na ponowne spróbowanie swoich sił w Premier League i to w barwach Chelsea, gdzie jego pierwszy pobyt okazał się kompletnym nieporozumieniem.

29-letni zawodnik wierzył jednak, że druga próba zaistnienia w szeregach „The Blues” zakończy się pełnym powodzeniem. Z identycznego założenia wychodziły władze ekipy ze Stamford Bridge za sprawą zainwestowanych aż 115 milionów euro w zakontraktowanie Romelu Lukaku.

Reprezentant Belgii zaliczył obiecujący początek sezonu w londyńskim klubie, ale potem z każdym kolejnym upływającym tygodniem wyglądał coraz słabiej, co skłoniło go do otwartego wyrażenia chęci do zaliczenia szybkiego powrotu do Interu Mediolan.

Menedżer Thomas Tuchel nie zamierzał w takiej sytuacji trzymać na siłę reprezentanta Belgii w prowadzonym przez siebie zespole, co sam zainteresowany wykorzystał do nawiązania z własnej inicjatywy rozmów z włoską drużyną w celu skłonienia jej do podjęcia negocjacji z Chelsea.

Te zakończyły się nie tak dawno osiągnięciem pełnego sukcesu, co zostało potwierdzone w środowy wieczór po przejściu przez środkowego napastnika obligatoryjnych testów medycznych.

Tym samym 29-letni piłkarz wraca na Stadio Giuseppe Meazza po rocznej przerwie w ramach odpłatnego wypożyczenia w wysokości ośmiu milionów euro i bonusów sięgających czterech milionów euro, których aktywacja została uzależniona od rezultatów indywidualnych zawodnika oraz całej drużyny.

Ponadto „Nerazzuri” wzięli na siebie opłatę pełnego wynagrodzenia ofensywnego gracza. Ten wcześniej poszedł w tym aspekcie na rękę włoskiemu klubowi i zgodził się na obniżkę pensji z 12 do 8,5 miliona euro.

W umowie zawartej pomiędzy stronami nie znalazła się opcja wykupu.

Lukaku zakończył na razie swój drugi pobyt na Stamford Bridge na piętnastu zdobytych bramkach i dwóch zaliczonych asystach w 44 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy