OFICJALNIE: Ronaldinho zaskakuje. Brazylijczyk znalazł nowe zajęcie

OFICJALNIE: Ronaldinho zaskakuje. Brazylijczyk znalazł nowe zajęcie
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: AFP I L'Equipe

Ronaldinho wstąpił we wtorek w szeregi Brazylijskiej Partii Republikańskiej.

Legendarny piłkarz, który obchodzi dzisiaj swoje 38. urodziny, kilka tygodni temu zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej. Były gracz Grêmio, Paris Saint-Germain, Barcelony czy Milanu nie zdradził od razu, czym dokładnie zajmie się po zawieszeniu butów na kołku, sugerując tylko, że zamierza zaangażować się w kilka projektów. Jak się okazuje, Ronaldinho zdecydował się m.in. wkroczyć w świat polityki.

- Cieszę się, że mogę być częścią inicjatywy, której celem jest zapewnienie jak najlepszych warunków życia obywatelom naszego kraju - powiedział sam zawodnik po wkroczeniu w szeregi PRB.

W najbliższym czasie Ronaldinho zaangażuje się w kilka projektów partii na poziomie lokalnym, ale na tym prawdopodobnie się nie skończy. Nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale media sugerują, że w najbliższych wyborach będzie ubiegał się on o miejsce w brazylijskim Senacie. Warto podkreślić, że razem z 38-latkiem do PRB dołączył brat piłkarza, który w trakcie kariery piłkarskiej pełnił rolę jego agenta.

Ronaldinho nie jest pierwszym brazylijskim zawodnikiem, który postanowił wziąć się za politykę. Swego czasu do rodzimego Senatu dostał się Romario, którego celem jest również objęcie stanowiska burmistrza Rio de Janeiro.

Więcej na temat: Ronaldinho Polityka Brazylia

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy