OFICJALNIE: Ronaldo zawieszony

OFICJALNIE: Ronaldo zawieszony
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: RFEF

Cristiano Ronaldo został zawieszony na pięć spotkań za czerwoną kartkę i odepchnięcie sędziego podczas wczorajszego meczu z Barceloną.

Ronaldo wszedł wczoraj na boisko w drugiej połowie ostatecznie wygranego 3-1 przez Real Madryt spotkania Superpucharu Hiszpanii. Zdobył bramkę, po czym słusznie został ukarany żółtą kartę za celebrację poprzez zdjęcie koszulki. Druga żółta kartka za rzekomą symulację była jednak nieuzasadniona i wywołała frustrację piłkarza, który odepchnął arbitra De Burgosa Bengoecheę. Sytuacja została opisana w protokole meczowym.

Pięć meczów zawieszenia jest karą minimalną. Za czerwoną kartkę należało się jedno spotkanie, natomiast za odepchnięcie sędziego od czterech do trzynastu spotkań. Dodatkowo Real zapłaci łącznie 1750 euro, natomiast sam zawodnik 3805 euro grzywny.

32-letniej gwiazdy zabraknie więc w meczach przeciwko: Barcelonie (rewanż Superpucharu Hiszpanii), Deportivo, Valencii, Levante i Realu Sociedad (wszystkie cztery - LaLiga).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Manchester City chce zaoferować za rozchwytywanego pomocnika 40 milionów euro Manchester City chce zaoferować za rozchwytywanego pomocnika 40 milionów euro Liverpool FC: Operacja Van Dijka szansą na jego szybszy powrót Liverpool FC: Operacja Van Dijka szansą na jego szybszy powrót Kucharski przerywa milczenie Kucharski przerywa milczenie Piast Gliwice złożył wniosek o przełożenie meczów [OFICJALNIE] Piast Gliwice złożył wniosek o przełożenie meczów [OFICJALNIE] Tuchel grzmi: Tak zniszczymy piłkarzy! Tuchel grzmi: Tak zniszczymy piłkarzy! OFICJALNIE: Koronawirus w Lechii Gdańsk.  Co z Pucharem Polski?! OFICJALNIE: Koronawirus w Lechii Gdańsk. Co z Pucharem Polski?! Benfica porównana do Barcelony przez piłkarza rywali. Zaskakująca reakcja Jorge Jesúsa Benfica porównana do Barcelony przez piłkarza rywali. Zaskakująca reakcja Jorge Jesúsa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy