Co dalej z Adrianem Siemieńcem? „Jeśli podejmie taką decyzję, to wtedy będziemy się przygotowywali”
2026-02-04 19:25:52; Aktualizacja: 1 godzina temu
Coraz częściej pojawiają się głosy, że trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec w niedalekiej przyszłości może spróbować swoich sił za granicą. „Super Express” zapytał o jego sytuację przewodniczącego rady nadzorczej klubu Wojciecha Strzałkowskiego.
Adrian Siemieniec rozpoczął misję prowadzenia pierwszej drużyny Jagiellonii Białystok w 2023 roku. Młody szkoleniowiec szybko sięgnął z nią po tytuł mistrzowski, a niedługo później dorzucił do tego triumf w Superpucharze Polski. Dobre rezultaty odnosi nie tylko na rodzimym podwórku. W poprzednim sezonie jego podopieczni awansowali do ćwierćfinału Ligi Konferencji. W obecnym również weszli do fazy pucharowej.
Niedawno ukazały się wieści o dołączeniu przez 34-latka do stajni agencji SEG Football, co tylko wzmogło spekulacje dotyczące tego, że za jakiś czas będzie chciał spróbować swoich sił za granicą. - Będąc ambitnym trenerem, wymagała tego sytuacja, bym zaczął współpracę z kimś, kto będzie mnie reprezentował. Rozmawiałem z kilkoma agencjami. Profesjonalny trener potrzebuje profesjonalnej agencji do prowadzenia kariery - skomentował to sam trener zacytowany przez Roberta Bońkowskiego.
A jak patrzy na tę sytuację i ogólnie na przyszłość Siemieńca Wojciech Strzałkowski? Popularne
- Adrian poinformował mnie w grudniu, że podpisał umowę z agencją menedżerską. Adrian jest młodym człowiekiem. Wszyscy widzimy jego pracę, jest profesjonalistą, więc posiadanie agencji jest jak najbardziej kierunkiem wskazującym na profesjonalne podejście do kreowania swojej kariery zawodowej - przyznał przewodniczący rady nadzorczej „Jagi” w rozmowie z „Super Expressem”.
- Ktoś się rozwija, osiąga pewien poziom i być może będzie szukał sobie innej drogi życia. Jeśli Adrian podejmie taką decyzję, to wtedy będziemy się przygotowywali, na razie tego nie robimy - podkreślił (więcej TUTAJ).
Jagiellonia zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy, tracąc jeden punkt do lidera. W 1/16 finału LK skonfrontuje się z Fiorentiną.



![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)




![Autor 37 bramek dla Realu Madryt zaproponowany Wieczystej Kraków [POTWIERDZONE]](img/photos/115324/170x113/slawomir-peszko.jpg)























