OFICJALNIE: Rosyjski klub wykluczony z europejskich pucharów

OFICJALNIE: Rosyjski klub wykluczony z europejskich pucharów fot. Transfery.info
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: UEFA

UEFA potwierdziła w czwartek, że nałożyła karę na rosyjski klub.

Ze względu na naruszenie porozumienia w sprawie Finansowego Fair Play Rubin Kazań nie zagra w europejskich pucharach w jednym z dwóch kolejnych sezonów.

Rubinowi przysługuje prawo odwołania się Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (TAS/CAS).

Rubin bardzo dobrze rozpoczął sezon 2018/2019, przegrywając zaledwie jedno z dziesięciu spotkań. Obecnie zajmuje piątą lokatę w tabeli rosyjskiej Premier Ligi z dwoma punktami straty do drugiego miejsca, gwarantującego udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Klub z Kazania ma problemy z FFP od dłuższego czasu. Do pierwszego porozumienia doszło już w maju 2014 roku. Potem Rubin płacił kary za jego naruszenia - dwa razy po trzy miliony euro. Teraz znowu doszło do nieprawidłowości, chociaż ich szczegółów UEFA nie zdradziła.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy