OFICJALNIE: Rozchwytywany Benjamin Šeško w 2023 roku zmieni klub

OFICJALNIE: Rozchwytywany Benjamin Šeško w 2023 roku zmieni klub fot. Grega Valancic/Sportida/SIPA/PressFocus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: RB Lipsk

Benjamin Šeško podjął decyzję o przenosinach z Red Bulla Salzburg do RB Lipsk. Transfer wejdzie w życie w przyszłym roku.

Błyskawicznie rozstrzygnęła się kwestia przenosin Słoweńca do niemieckiej Bundesligi. Od samego początku lata utalentowany napastnik był obiektem zainteresowania ze strony największych ekip w całej Europie. W swoich szeregach chciały go takie kluby jak Real Madryt, Chelsea, Manchester United, Bayern Monachium czy Newcastle United, wszystkie jednak muszą obejść się smakiem.

W ostatnich dniach do rywalizacji na poważnie włączyło się RB Lipsk, które błyskawicznie zdołało przekonać działaczy z Salzburga. Kluby zatroszczyły się jednak o to, by gracz nie wykonywał zbyt duże przeskoku.

Ekipa z Red Bull Areny poinformowała, że piłkarz podpisał kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2028 roku. Co jednak bardzo istotne, wejdzie on w życie dopiero w przyszłym roku. Najbliższy sezon 19-latek spędzi jeszcze w dotychczasowych barwach.

W ten sposób napastnik będzie mógł nadal zbierać potrzebne doświadczenie, by w kolejnym sezonie na poważnie włączyć się do walki o miejsce w składzie RB Lipsk. „Czerwone Byki” z kolei zapewniły sobie jego usługi z wyprzedzeniem, uprzedzając gigantów.

Rozchwytywany Benjamin Šeško krok po kroku wchodził do składu Red Bulla Salzburg. Do tej drużyny trafił w 2019 roku z Domžale, a z austriacką piłką oswajał się na wypożyczeniu w FC Liefering. O jego zdolnościach przekonała się niedawno Legia Warszawa, której Słoweniec wpakował dwie bramki w czerwcowym sparingu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy