OFICJALNIE: Rúben Dias z nową umową. Wyższa klauzula!

OFICJALNIE: Rúben Dias z nową umową. Wyższa klauzula!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SL Benfica

SL Benfica poinformowała o przedłużeniu umowy z Rúbenem Diasem.

Portugalski defensor w poprzednim sezonie zanotował ogromny skok jakościowy, co przykuło uwagę wielu ekip, na czele z Juventusem i Olympique'iem Lyon. Ostatecznie jednak „Orłom” udało się zatrzymać swojego wychowanka, a teraz doszło do przedłużenia z nim współpracy.

Dzięki temu aktualny mistrz Portugalii zabezpieczył się na wypadek, gdyby któryś z większych klubów rozpoczął starania o angaż utalentowanego 22-latka. Od teraz bowiem jego umowa obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku (poprzednia wygasała 12 miesięcy wcześniej), a widnieje w niej klauzula odstępnego o wartości nie 66 milionów euro, a 100 milionów. Wzrosła również też jego płaca.

– W głowie mam tylko jedną myśl: wygrywać i zapewniać temu klubowi trofea. Uważam, że to właśnie główny powód przedłużenia umowy. Jestem teraz bardzo szczęśliwy – oświadczył w rozmowie z klubową telewizją.

Rúben Dias do pierwszego zespołu przebił się w sezonie 2017/2018. Od tego czasu uzbierał on już 103 występy okraszone dziesięcioma trafieniami i trzema asystami. Na swoim koncie 16-krotny reprezentant seniorskiej reprezentacji Portugalii ma również superpuchar oraz mistrzostwo kraju.

Nie tak dawno pojawiły się spekulacje, że transfer 22-latka rozważa Manchester City. Wygląda jednak na to, że „Obywatele” w przypadku zdecydowania się na przeprowadzenie operacji, będą musieli sięgnąć głębiej do kieszeni.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy