OFICJALNIE: Rúben Dias z nową umową. Wyższa klauzula!

OFICJALNIE: Rúben Dias z nową umową. Wyższa klauzula!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SL Benfica

SL Benfica poinformowała o przedłużeniu umowy z Rúbenem Diasem.

Portugalski defensor w poprzednim sezonie zanotował ogromny skok jakościowy, co przykuło uwagę wielu ekip, na czele z Juventusem i Olympique'iem Lyon. Ostatecznie jednak „Orłom” udało się zatrzymać swojego wychowanka, a teraz doszło do przedłużenia z nim współpracy.

Dzięki temu aktualny mistrz Portugalii zabezpieczył się na wypadek, gdyby któryś z większych klubów rozpoczął starania o angaż utalentowanego 22-latka. Od teraz bowiem jego umowa obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku (poprzednia wygasała 12 miesięcy wcześniej), a widnieje w niej klauzula odstępnego o wartości nie 66 milionów euro, a 100 milionów. Wzrosła również też jego płaca.

– W głowie mam tylko jedną myśl: wygrywać i zapewniać temu klubowi trofea. Uważam, że to właśnie główny powód przedłużenia umowy. Jestem teraz bardzo szczęśliwy – oświadczył w rozmowie z klubową telewizją.

Rúben Dias do pierwszego zespołu przebił się w sezonie 2017/2018. Od tego czasu uzbierał on już 103 występy okraszone dziesięcioma trafieniami i trzema asystami. Na swoim koncie 16-krotny reprezentant seniorskiej reprezentacji Portugalii ma również superpuchar oraz mistrzostwo kraju.

Nie tak dawno pojawiły się spekulacje, że transfer 22-latka rozważa Manchester City. Wygląda jednak na to, że „Obywatele” w przypadku zdecydowania się na przeprowadzenie operacji, będą musieli sięgnąć głębiej do kieszeni.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy