OFICJALNIE: Ryan Kent na stałe w Rangersach. Największy wydatek Szkotów od 14 lat

OFICJALNIE: Ryan Kent na stałe w Rangersach. Największy wydatek Szkotów od 14 lat fot. Rangers FC
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Rangers FC I BBC

Ryan Kent ponownie będzie występował w Rangers FC.

22-letni skrzydłowy grał już w szkockim zespole w poprzednim sezonie, będąc do niego wypożyczonym z Liverpoolu. Teraz klub z Glasgow zdecydował się na wykupienie Kenta z Anfield i zapłacił za niego spore pieniądze. Na konto „The Reds” spłynie bowiem około 7,5 miliona euro. Atakujący podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2023 roku.

Transferowy rekord Rangersów wynosi 18 milionów euro. Tyle w przeliczeniu na tę walutę zapłacili Szkoci za Tore André Flo w 2000 roku. Kent kosztował sporo mniej, ale warto podkreślić, że po raz ostatni klub z Glasgow wydał podobne pieniądze na jednego zawodnika ponad 14 lat temu.

Anglik rozegrał w sezonie 2018/2019 43 spotkania w koszulce Rangersów. Strzelił sześć goli i zanotował dziewięć asyst.

Już po powrocie do Liverpoolu piłkarz, który wcześniej był wypożyczany również do Coventry City, Barnsley, Freiburga i Bristol City, zaliczył występ w drużynie „The Reds” do lat 23. W pierwszym zespole rozegrał tylko jedno spotkanie. Było to dość dawno temu, bo w sezonie 2015/2016.

Przypomnijmy, że prowadzeni przez Stevena Gerrarda Rangersi wyeliminowali Legię Warszawa i zagrają w fazie grupowej Ligi Europy.


Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy