OFICJALNIE: Ryszard Tarasiewicz powraca na ławkę trenerską

2024-04-12 11:02:16; Aktualizacja: 2 miesiące temu
OFICJALNIE: Ryszard Tarasiewicz powraca na ławkę trenerską Fot. FotoPyK
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Kotwica Kołobrzeg

Ryszard Tarasiewicz został nowym szkoleniowcem drugoligowej Kotwicy Kołobrzeg. 61-latek zastąpił w tej roli Macieja Bartoszka.

Działacze drugoligowej Kotwicy Kołobrzeg podjęli decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Maciejem Bartoszkiem. Powodem były ostatnie rozczarowujące wyniki zespołu, którego jasnym celem jest wywalczenie awansu na zaplecze Ekstraklasy.

Mimo trzeciej lokaty w ligowej tabeli Kotwica pod wodzą Bartoszka nie potrafiła wygrać od sześciu spotkań z rzędu, co ostatecznie przelało czarę goryczy i poskutkowało rozstaniem.

Wstępne doniesienia sugerowały, że jego miejsce zająć ma doświadczony Ryszard Tarasiewicz. Teraz drużyna z Kołobrzegu potwierdziła te informacje, publikując w swoich mediach społecznościowych oświadczenie, w którym przywitano nowego trenera.

Tarasiewicz pozostawał bez pracy od listopada 2022 roku. Wtedy wówczas zakończył swoją współpracę z Arką Gdynia, którą poprowadził łącznie w 44 spotkaniach.

W przeszłości pełnił on również rolę pierwszego szkoleniowca Śląska Wrocław, Jagiellonii Białystok, ŁKS-u Łódź, Pogoni Szczecin, Zawiszy Bydgoszcz, Korony Kielce, Miedzi Legnica oraz GKS-u Tychy.

Największym sukcesem w trenerskiej karierze 61-latka jest triumf w Pucharze Polski, którego udało mu się dokonać w sezonie 2013/2014 pracując wówczas w bydgoskiej Zawiszy.

Kotwica plasuje się obecnie na trzeciej lokacie ze stratą pięciu punktów do liderującej Pogoni Siedlce.

Najbliższa okazja do debiutu nowego szkoleniowca nadarzy się już w niedzielę. Wówczas zespół z Kołobrzega w wyjazdowym spotkaniu zmierzy się z drugą drużyną Wisły Płock.