OFICJALNIE: Saint-Étienne z transferem „dżokera”

OFICJALNIE: Saint-Étienne z transferem „dżokera” fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS Saint-Étienne

AS Saint-Étienne poinformowało o sprowadzeniu nowego zawodnika. Do klubu dołączył Gaëtan Charbonnier.

Aktualne przepisy we Francji pozwalają drużynom na angaż jednego piłkarza poza oknem transferowym niezależnie od tego, czy któryś z graczy jest kontuzjowany. Z tego prawa skorzystali „Zieloni”.

Ostatnia ekipa Ligue 2 postanowiła nie czekać do stycznia i już dzisiaj zapewniła sobie usługi Gaëtana Charbonniera.

Blisko 34-latek to postać absolutnie nieprzypadkowa. W sezonie 2018/2019 został królem strzelców rozgrywek, w których przyjdzie mu się już niedługo ponownie mierzyć.

Chociaż podczas trwającej kampanii francuski napastnik praktycznie nie grał w AJ Auxerre, to jego były pracodawca żądał za niego trzech milionów euro. Skończyło się na około milionie, z czego połowa tej kwoty stanowi podstawę operacji.

Piłkarz podpisał kontrakt ważny do maja 2023 roku, a w grę najprawdopodobniej wchodzi przedłużenie współpracy o 12 miesięcy na mocy specjalnej opcji.

Charbonnier we wspomnianym sezonie strzelił 27 goli. Łącznie w Ligue 2 zanotował 79 trafień, dokładając do tego wyniku 31 asyst w 201 występach. W Ligue 1 znajdował drogę do bramki równo 30 razy.

Na swoim koncie ma on grę w takich zespołach jak Stade Reims, Stade Brestois 29, Montpellier oraz Angers.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy