OFICJALNIE: Saliba na najbliższe miesiące wraca z Arsenalu do Ligue 1

OFICJALNIE: Saliba na najbliższe miesiące wraca z Arsenalu do Ligue 1 fot. Arsenal FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: OGC Nice

William Saliba opuścił Arsenal. Został zaprezentowany jako nowy gracz OGC Nice.

Środkowy obrońca przeniósł się do zespołu rywalizującego na poziomie Ligue 1 na zasadzie bezpłatnego półrocznego wypożyczenia z Arsenalu.

„Le Gym” zobowiązali się do pokrycia przez ten czas pełnego wynagrodzenia piłkarza, na które może on liczyć na mocy umowy obowiązującej z „Kanonierami” do 30 czerwca 2024 roku, i jednocześnie nie zapewnili sobie opcji umożliwiającej dokonanie jego definitywnego wykupu.

Przedstawiciele ekipy z Allianz Riviery zdecydowali się sięgnąć po 19-letniego zawodnika z uwagi na bardzo poważną kontuzję odniesioną przez Dante, który w trakcie meczu przeciwko Angers (3:0) zerwał więzadło krzyżowe i w tym sezonie nie wróci już do gry na francuskich boiskach.

OGC Nice wierzy głęboko w to, że William Saliba wypełni lukę w ich defensywie po doświadczonym piłkarzu i będzie się prezentował w barwach „Le Gym” tak dobrze, jak w przeszłości w szeregach Saint-Étienne.

Gracz Arsenalu miał latem przenieść się właśnie do drużyny „Zielonych” na podobnych warunkach, ale „Kanonierzy” nie wysłali wszystkich stosownych dokumentów przed zamknięciem letniego okna transferowego.

W efekcie Francuz został zmuszony do pozostania w londyńskim klubie, gdzie nie zdołał nawet zadebiutować w ekipie prowadzonej przez Mikela Artetę, który wyżej sobie ceni umiejętności Gabriela Magalhãesa, Caluma Chambersa, Roba Holdinga, Shkodrana Mustafiego, Pablo Maríego czy Davida Luiza.

Saliba został pozyskany przez zespół z Premier League z Saint-Étienne za aż 30 milionów euro w lipcu 2019 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy