OFICJALNIE: Samatta odbił się od Premier League. Czas na Turcję

OFICJALNIE: Samatta odbił się od Premier League. Czas na Turcję fot. Aston Villa
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Aston Villa | Fenerbahce

Kiedy zimą tego roku Mbwana Samatta przeniósł się do Aston Villi, wydawało się, że ma możliwości, by poradzić sobie w średniaku Premier League. Tak się jednak nie stało i już teraz opuścił ten klub na rzecz Fenerbahçe.

Samatta zdołał się jednak wpisać do historii Premier League, gdyż został pierwszym w historii angielskiej ekstraklasy Tanzańczykiem. Mało tego, w debiucie przeciwko Bournemouth wpisał się na listę strzelców.

27-letni napastnik karierę rozpoczynał w ojczyźnie w Simba SC, by w 2011 roku przenieść się do kontynentalnego giganta TP Mazembe z Demokratycznej Republiki Konga. Tam pograł przez pięć lat, nim jako najlepszego piłkarza w Afryce ściągnął go belgijski Racing Genk.

Kapitan reprezentacji Tanzanii (18 bramek w 51 spotkaniach) pozwolenie na odejście z Aston Villi od menedżera Deana Smitha dostał po transferze Ollie'ego Watkinsa z Brentfordu.

Z Fenerbahçe zwiąże się czteroletnim kontraktem po uprzednim sezonowym wypożyczeniu. Kwota późniejszej transakcji wyniesie 5,5 miliona funtów, do czego dojść mogą bonusy w wielkości 700 tysięcy funtów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy