OFICJALNIE: Samuel Umtiti wraca do gry. Zagra w europejskich pucharach!

OFICJALNIE: Samuel Umtiti wraca do gry. Zagra w europejskich pucharach! fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lille OSC

Samuel Umtiti został zaprezentowany jako nowy gracz Lille OSC.

Środkowy obrońca trafił swego czasu do Barcelony za sprawą notowania świetnych występów w barwach Olympique'u Lyon.

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” pokładały duże nadzieje w 29-letnim zawodniku. Ten początkowo spełniał je wszystkie aż do momentu pojawienia się u niego problemów zdrowotnych. Wówczas pierwsze decyzje podejmowane przez sztab medyczny ekipy z Camp Nou nie przynosił spodziewanych rezultatów.

Dlatego sam piłkarz postawił na swoje metody, które także nie okazały się trafione. W konsekwencji doprowadziło do stopniowego odstawiania go na boczny tor i wystawienia na sprzedaż.

Samuel Umtiti długo wzbraniał się przed opuszczeniem Barcelony i dopiero w ubiegłym sezonie zgodził się na tymczasową przeprowadzkę do US Lecce, gdzie pokazał, że wciąż może być bardzo wartościowym graczem dla wielu mocnych europejskich drużyn.

Ten fakt skłonił w końcu wielokrotnego reprezentanta Francji do rozwiązania umowy z „Dumą Katalonii”, co przełożyło się na stosunkowo szybkie znalezienie nowego pracodawcy w postaci Lille OSC.

29-letni obrońca wrócił do rodzimego kraju po siedmiu sezonach przerwy i związał się z uczestnikiem eliminacji Ligi Konferencji Europy kontraktem ważnym do 30 czerwca 2025 roku.

- Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do tego zespołu. Czekałem na ten moment od dawna i bardzo się cieszę, że tak się dzieje. Bardzo spodobało mi się ambitne podejście prezesa i ludzi pracujących w klubie. Podzielam ich ambicję, wolę pracy i ducha walki. Dorastałem z tą kulturą wygrywania i chcę wnieść do zespołu jeszcze jej więcej i tę zwycięską mentalność - powiedział piąty letni nabytek Lille OSC.

Przed nim do tej drużyny dołączyli - Tiago Santos, Lisandru Olmeta, syn Pascala, Aaron Malouda, syn Florenta oraz Hákon Arnar Haraldsson.

Umtiti zakończył ubiegłe zmagania na 25 występach.

Z kolei swój pobyt w Barcelonie okrasił dwoma trafieniami i asystą w 133 meczach, co przełożyło się na wygranie trzech Pucharów i dwóch mistrzostw oraz Superpucharów Hiszpanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Ekstraklasa: Składy na zaległy mecz Stal Mielec - ŁKS Łódź [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na zaległy mecz Stal Mielec - ŁKS Łódź [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024 Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy