OFICJALNIE: Sandecja spadła, ale Kolew zostaje w Ekstraklasie

OFICJALNIE: Sandecja spadła, ale Kolew zostaje w Ekstraklasie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Arka Gdynia

Aleksandyr Kolew zasili w najbliższych dniach szeregi Arki Gdynia.

Środkowy napastnik uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu z klubem z północy Polski i po przejściu testów medycznych podpisze dwuletni kontrakt z nowym pracodawcą z opcją jego przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Były młodzieżowy reprezentant Bułgarii był przed kilkoma miesiącami łączony z przenosinami do Lecha Poznań. „Kolejorz” miał bardzo zabiegać o 25-letniego zawodnika i był gotowy wyłożyć na niego nawet 250 tysięcy euro.

Oferta przedstawiona przez ekipę z województwa wielkopolskiego została jednak odrzucona przez działaczy Sandecji Nowy Sącz, którzy kilka tygodni później podpisali nową umowę z Kolewem. Klub w zawartym kontrakcie zabezpieczył się na wypadek spadku i umieścił w nim klauzulę odstępnego opiewającą na 100 tysięcy euro.

Z tego faktu nie skorzystał już jednak Lech i środkowy napastnik znalazł się w kręgu innych zespołów takich, jak Korona Kielce i Arka Gdynia. Spośród nich większa determinacją wykazali się przedstawiciele „Żółto-Niebieskich”, którzy najprawdopodobniej przeleją wymaganą kwotę na konto spadkowicza Ekstraklasy.

Kolew w niedawno zakończonych rozgrywkach wystąpił w 33 meczach i strzelił w nich osiem bramek (siedem lidze) oraz zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy