OFICJALNIE: Schalke 04 i Eintracht Frankfurt wymieniły się bramkarzami

OFICJALNIE: Schalke 04 i Eintracht Frankfurt wymieniły się bramkarzami
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Eintracht Frankfurt| Schalke

Schalke i Eintracht Frankfurt wymienili się bramkarzami. Do tych pierwszych trafił Frederik Rønnow, z kolei w odwrotnym kierunku powędrował Markus Schubert.

Po odejściu Alexandra Nübela do Bayernu Monachium działacze klubu z Zagłębia Ruhry szukali piłkarza, który mógłby go zastąpić. Wybór padł na Frederika Rønnowa.

28-latek przeprowadza się do wspomnianej ekipy z Eintrachtu Frankurt na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między stronami ma obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

W nowym miejscu Duńczyk ma nadzieję, że będzie otrzymywał więcej szans. Powinien on walczyć o miejsce w składzie z Ralfem Fährmannem.

Transakcja jest ze sobą wiązana, ponieważ w odwrotnym kierunku i na tych samych zasadach do ligowego rywala powędrował Markus Schubert.

22-latek będzie musiał pogodzić się we Frankfurcie z rolą zmiennika Kevina Trappa.

- Mamy nadzieję, że ta wymiana będzie miała pozytywny wpływ na obu zawodników. To powinien być dla nich pozytywny bodziec. Wierzę, że Fredrik pokaże się u nas z jak najlepszej strony - powiedział dyrektor sportowy Schalke, Jochen Schneider.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy