OFICJALNIE: Schalke pożegnało Gazprom

OFICJALNIE: Schalke pożegnało Gazprom fot. taranchic / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Schalke

Gazprom nie jest już sponsorem Schalke, o czym poinformował klub za pośrednictwem mediów społecznościowych. Decyzję w tej sprawie podjęła rada nadzorcza.

Rosyjska inwazja na Ukrainę przyczynia się do sporych sankcji gospodarczych nakładanych na ten kraj. Tamtejsi oligarchowie mają spory wpływ na różne dziedziny życia na świecie, w tym między innymi na futbol.

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o sponsorowaniu Ligi Mistrzów, ale też i Schalke. To właśnie niemiecki klub od kilku dni czynił starania w kierunku rozwiązania kontraktu.

Najpierw poinformowano o usunięciu z koszulek piłkarzy logotypu wspomnianego koncernu, z kolei w poniedziałek pojawił się komunikat, w którym potwierdzono, iż umowa między stronami przeszła do historii.

Tak zadecydowała rada nadzorcza ekipy z zaplecza Bundesligi. Dodano jednocześnie, że więcej wieści w tej sprawie pojawi się w najbliższym czasie.

Jest to gest solidarności z Ukrainą, który pozbawi Schalke blisko dziesięć milionów euro rocznie. W razie kłopotów chęć pomocy lokalnemu rywalowi wyraziła Borussia Dortmund.

Wcześniej informowano też o pożegnaniu Matthiasa Warniga, który reprezentował Gazprom w radzie nadzorczej klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy