OFICJALNIE: Schalke zwolniło trenera. Złamana obietnica dyrektora sportowego

OFICJALNIE: Schalke zwolniło trenera. Złamana obietnica dyrektora sportowego fot. Lutsenko_Oleksandr / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Schalke 04 Gelsenkirchen

W środowy poranek Schalke 04 Gelsenkirchen wystosowało komunikat o rozstaniu ze skutkiem natychmiastowym z dotychczasowym trenerem pierwszego zespołu, Thomasem Reisem.

Po spadku z Bundesligi na drugi szczebel rozgrywek ligowych zarząd i kibice mocno rozczarowali się początkiem odbudowy drużyny w drodze powrotnej do elity. Minęło sześć kolejek, a zespół znajduje się blisko strefy barażowej, tyle że tej o utrzymanie.

Dwa zwycięstwa, remis i cztery porażki okazały się wystarczającym bilansem, aby zarząd posunął się do radykalnego ruchu. Pomimo ważnego kontraktu do końca czerwca przyszłego roku, postanowiono zwolnić Reisa z powierzonych mu obowiązków.

Niespełna 50-letni szkoleniowiec obejmował stanowisko od końcówki października, zastępując Franka Kramera. Przez miniony okres poprowadził swoich podopiecznych w 31 meczach.

To zaprawdę mocno zaskakujące posunięcie ze strony władz Schalke, jeśli spojrzeć na deklaracje dyrektora sportowego André Hechelmanna. 39-letni działacz po ostatniej porażce z St. Pauli zapewniał w niemieckich mediach, że zaufanie do menedżera pozostaje niezmiennie mocne i pozostanie na ławce.

Wystarczyło jednak kilka dni, aby rzeczywistość zweryfikowała te puste słowa.

Obowiązki po Reisie na okres tymczasowy przejmie Matthias Kreutzer, najwierniejszy asystent sztabu szkoleniowego. Niewykluczone, że nazwisko nowego trenera zostanie ogłoszone dopiero podczas przerwy na reprezentacje.

Do tego czasu Schalke zmierzy się o punkty z SC Paderborn i Herthą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy