OFICJALNIE: Schouten i Denswil w Bolonii

OFICJALNIE: Schouten i Denswil w Bolonii fot.
Karol Brandt
Źródło: Bologna FC

Bologna potwierdziła angaże Jerdy’ego Schoutena i Stefano Denswila. Za obu piłkarzy zapłacono blisko 10 milionów euro.

W stolicy regionu Emilia-Romania robi się coraz goręcej. Po wykupieniu za 15 milionów euro z Juventusu Riccardo Orsoliniego i pozyskaniu takich zawodników jak Danilo (z Udinese Calcio) czy Mattia Bani (z Chievo), przyszła pora na dwa kolejne wzmocnienia. 

Pierwszy ze sprowadzonych graczy, Jerdy Schouten, ostatni sezon spędził w Excelsiorze, w barwach którego rozegrał w sumie 35 spotkań, strzelił gola i asystował przy dwóch kolejnych. Środkowy pomocnik kosztował Bolognę trzy miliony euro. 22-letni Holender z nowym pracodawcą podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku.

Włosi zakontraktowali także Stefano Denswila. Rodak Schoutena po czterech i pół roku gry dla Club Brugge, postanowił zmienić otoczenie. Środkowy defensor złożył podpis pod trzyletnią umową, która zakłada możliwość przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy. Wcześniej dziesiąta ekipa minionego sezonu Serie A przelała na konto Belgów sześć milionów euro. Liczby 26-latka z ubiegłej kampanii prezentują się następująco: 44 mecze, dwa trafienia i asysta.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy