OFICJALNIE: Schouten i Denswil w Bolonii

OFICJALNIE: Schouten i Denswil w Bolonii
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bologna FC

Bologna potwierdziła angaże Jerdy’ego Schoutena i Stefano Denswila. Za obu piłkarzy zapłacono blisko 10 milionów euro.

W stolicy regionu Emilia-Romania robi się coraz goręcej. Po wykupieniu za 15 milionów euro z Juventusu Riccardo Orsoliniego i pozyskaniu takich zawodników jak Danilo (z Udinese Calcio) czy Mattia Bani (z Chievo), przyszła pora na dwa kolejne wzmocnienia. 

Pierwszy ze sprowadzonych graczy, Jerdy Schouten, ostatni sezon spędził w Excelsiorze, w barwach którego rozegrał w sumie 35 spotkań, strzelił gola i asystował przy dwóch kolejnych. Środkowy pomocnik kosztował Bolognę trzy miliony euro. 22-letni Holender z nowym pracodawcą podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku.

Włosi zakontraktowali także Stefano Denswila. Rodak Schoutena po czterech i pół roku gry dla Club Brugge, postanowił zmienić otoczenie. Środkowy defensor złożył podpis pod trzyletnią umową, która zakłada możliwość przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy. Wcześniej dziesiąta ekipa minionego sezonu Serie A przelała na konto Belgów sześć milionów euro. Liczby 26-latka z ubiegłej kampanii prezentują się następująco: 44 mecze, dwa trafienia i asysta.

Zobacz również

Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte! Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy