OFICJALNIE: Scott Brown kończy karierę. Teraz czeka na rozpoczęcie nowego wyzwania

OFICJALNIE: Scott Brown kończy karierę. Teraz czeka na rozpoczęcie nowego wyzwania fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Aberdeen

Scott Brown rozwiązał przedwcześnie umowę z Aberdeen i postanowił zakończyć profesjonalną karierę w charakterze piłkarza na rzecz poświęcenia się przygotowaniom do zostania trenerem.

Doświadczony pomocnik zapracował sobie na przestrzeni minionych lat na status legendy Celticu. Z tego też względu wielu sympatyków ekipy z Glasgow przyjęło ze smutkiem informację o tym, że 36-latek nie przedłużył wygasającej latem umowy i postanowił przenieść się do Aberdeen.

Dużo rolę w tej przeprowadzce odegrał ówczesny szkoleniowiec szkockiego klubu w osobie Stephena Glassa, który znał się bardzo dobrze z Scottem Brownem za sprawą ich wspólnego pobytu w Hibernian FC i uznał, że były kolega z boiska pomoże mu w charakterze piłkarza oraz asystenta osiągnąć wyznaczone cele.

Ten nie sprawdził się jednak na stanowisku opiekuna „The Dons” i w połowie lutego został zwolniony, a teraz postanowił za nim podążyć pomocnik, który rozwiązał przedwcześnie umowę mającą obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku i ogłosił zakończenie profesjonalnej kariery.

- Chciałbym skorzystać z tej okazji, aby najpierw podziękować zarządowi w Aberdeen i oczywiście Stephenowi Glass oraz jego personelowi za danie mi możliwości zasmakowania po raz pierwszy pracy w sztabie szkoleniowym. Chciałbym również podziękować wszystkim moim kolegom z zespołu i wspaniałym pracownikom. Wiem, że byłem tu tylko przez krótki czas, ale fani sprawili, że poczułem się mile widziany od pierwszego dnia, więc moje podziękowania należą się również im za okazanie mi tak dużego wsparcia. Aberdeen to ogromny klub i wiem, że wszyscy mają prawdziwą determinację, aby osiągnąć sukces zarówno na boisku, jak i poza nim. Życzę im wszystkiego najlepszego  w dalszej części sezonu - powiedział pomocnik.

Brown rozpoczynał profesjonalną karierę w Hibernian, z którym udało mu się sięgnąć po Puchar Ligi Szkockiej w 2007 roku. Później odnosił znacznie większe sukcesy z Celtikiem i razem z nim w latach 2007-2021 świętował wywalczenie między innymi dziesięciu mistrzostw kraju.

Ponadto w kadrze narodowej rozegrał 55 spotkań, ale nie udało mu się awansować z nią na żaden wielki turniej piłkarski.

Z kolei w trwającym sezonie wystąpił w 33 meczach Aberdeen i zdobył w nich dwie bramki oraz zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Nie przypominam sobie czegoś takiego w Europie” Dziennikarz punktuje hitowy transfer Lecha Poznań „Nie przypominam sobie czegoś takiego w Europie” Dziennikarz punktuje hitowy transfer Lecha Poznań Manchester United, Real Madryt, FC Barcelona i inni będą niepocieszeni. Obrońca blisko nowej umowy Manchester United, Real Madryt, FC Barcelona i inni będą niepocieszeni. Obrońca blisko nowej umowy 19-letni Gavi zrugał Roberta Lewandowskiego. „Do cholery, człowieku!” [WIDEO] 19-letni Gavi zrugał Roberta Lewandowskiego. „Do cholery, człowieku!” [WIDEO] Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy