OFICJALNIE: Sead Kolašinac opuścił Arsenal. Czas na wielki powrót

OFICJALNIE: Sead Kolašinac opuścił Arsenal. Czas na wielki powrót fot. daykung / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Arsenal | Schalke

Sead Kolašinac został wypożyczony z Arsenalu do Schalke do końca sezonu 2020/2021. Tym samym trafia do swojego pierwszego klubu w profesjonalnej karierze.

27-letni lewy obrońca, by sfinalizować transfer do S04, zgodził się obniżenie zarobków pobieranych w Londynie. Dla Schalke, znajdującego się w równie kiepskiej sytuacji finansowej, jak sportowej, to i tak duża transakcja, która najprawdopodobniej wymaga zewnętrznego finansowania. Zdaniem "Kickera" całość wypożyczenia będzie kosztowała Niemców 2,2 miliona euro.

Nie spełniły się spekulacje, że z miejsca Kolašinac w Gelsenkirchen dostanie opaskę kapitana, gdyż zachowa ją Omar Mascarell. Natomiast trudno sobie wyobrazić sytuację, w której Bośniak nie zostanie jednym z najważniejszych liderów drużyny, której cel stanowi utrzymanie w Bundeslidze.

Kolašinac jest reprezentantem Bośni i Hercegowiny, ale urodził się i wychowywał w Niemczech. Do Schalke trafił jako osiemnastolatek. W pierwszym zespole zadebiutował w 2012 roku. Do Arsenalu przeniósł się po zakończeniu sezonu 2016/2017.

Umowa między Arsenalem a Schalke wejdzie w życie 4 stycznia, więc Kolašinac nie będzie do dyspozycji trenera Christiana Grossa w pierwszym meczu w 2021 roku - z Herthą 2 stycznia o 18:30.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy