OFICJALNIE: Sebastian Rudy rozwiązał umowę z Schalke

OFICJALNIE: Sebastian Rudy rozwiązał umowę z Schalke fot. taranchic / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Schalke 04

W poniedziałek Sebastian Rudy nie stawił się na badaniach na obecność koronawirusa, a teraz po rozmowie z dyrektorem sportowym obie strony postanowiły się rozstać.

Zawodnicy Schalke 04 rozpoczęli w czwartek przygotowania do sezonu. Zanim to nastąpiło w poniedziałek przeszli testy na koronawirusa. Wówczas stawili się wszyscy piłkarze poza Sebastianem Rudym, który formalnie do 30 czerwca przebywa na wypożyczeniu w Hoffenheim. Mimo, że kluby doszły do porozumienia pomocnik nie pojawił się w klubie.

Po rozmowie 31-latka z dyrektorem sportowym uznali, że najlepiej będzie rozwiązać wygasającą w przyszłym roku umowę.

- Po pamiętnym poniedziałku rozmawialiśmy jeszcze raz bardzo długo i jesteśmy teraz bardzo szczęśliwi, że udało nam się uzgodnić rozwiązanie dla obu stron, które znacznie pomoże nam finansowo. Tymczasem Sebastian ma teraz szansę na nowy start w innym klubie. Życzymy mu wszystkiego najlepszego - powiedział Rouven Schröder.

Defensywny pomocnik przeszedł do Schalke w 2018 roku za 16 milionów euro. 29-krotny reprezentant Niemiec miał być dużym wzmocnieniem, jednak zaledwie po roku został wypożyczony na dwa sezony do Hoffenheim.

W minionym sezonie wychowanek Stuttgartu zanotował jedną bramkę i pięć asyst w 35 meczach.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy