OFICJALNIE: Sérgio Oliveira wzmacnia AS Romę

OFICJALNIE: Sérgio Oliveira wzmacnia AS Romę fot. kivnl / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: AS Roma

AS Roma poinformowała o wypożyczeniu Sérgio Oliveiry z FC Porto do końca obecnego sezonu. W umowę wpisana została opcja transferu definitywnego.

Trener José Mourinho może być zadowolony. AS Roma sfinalizowała w środę wypożyczenie jego rodaka, który wzmacnia środek pola.

Sérgio Oliveira zamienia FC Porto na Włochy na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Umowa zawiera także klauzulę wykupu według mediów opiewającą na 13,5 miliona euro.

Oliveira pełnił w obecnej kampanii rolę rezerwowego w drużynie FC Porto. Zagrał w 13 ligowych meczach, jednak tylko trzykrotnie zaczynał od pierwszej minuty. Dla podopiecznych Mourinho może stanowić jednak wzmocnienie, gdyż potrzebują oni pomocnika mającego duże doświadczenie z gry na wysokim poziomie. W Romie występował będzie w koszulce z numerem 27.

- Sérgio Oliveira to zawodnik, który zaoferuje naszej drużynie odpowiednią jakość i osobowość - powiedział dyrektor sportowy Tiago Pinto.

- W swojej karierze wiele wygrał i zebrał wiele doświadczeń na poziomie międzynarodowym, w najważniejszych rozgrywkach klubowych i krajowych. Jego gotowość do noszenia koszulki Romy była decydująca przy finalizacji transakcji: to dla nas bardzo ważne, aby sprowadzać do klubu zawodników, którzy chcą nosić naszą koszulkę – podkreślił.

29-latek zagrał dla pierwszej drużyny FC Porto w 174 meczach. Jego bilans zatrzymał się na 39 bramkach i 24 asystach. W swoim dorobku ma dwa mistrzostwa Portugalii, a także jedno mistrzostwo Grecji zdobyte w barwach PAOK-u Saloniki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy