OFICJALNIE: Shane Duffy w Celticu

OFICJALNIE: Shane Duffy w Celticu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Celtic

Celtic poinformował o pozyskaniu Shane'a Duffy'ego.

Ekipa z Glasgow stoi przed historyczną szansą. Jeśli w tym sezonie sięgnie po tytuł mistrzów Szkocji, to dokona tego po raz dziesiąty z rzędu.

Aby tak się stało, muszą pójść za tym solidne wzmocnienia, ponieważ Rangersi tanio skóry nie sprzedadzą. Z tego też względu zdecydowano się pozyskać Shane'a Duffy'ego.

28-latek przenosi się do Celticu z Brightonu na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między stronami ma obowiązywać do 31 maja 2021 roku.

Nie znalazła się w niej opcja na wykup.

- Przeprowadzka tu to dla mnie ogromny zaszczyt. Celtic to ogromna marka i klub, który zawsze podziwiałem. Teraz przede mną duże wyzwania, ale i wspaniałe doświadczenie. Niesamowicie jest założyć tę koszulkę — dodał.

Środkowy obrońca rozegrał w minionym sezonie na boiskach Premier League 19 spotkań. W tym czasie strzelił jednego gola.

Jego obecny kontrakt z Brightonem obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Reprezentacja Polski jak Raków Częstochowa?! „Spodziewam się zbliżonego stylu gry” Reprezentacja Polski jak Raków Częstochowa?! „Spodziewam się zbliżonego stylu gry” Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy