OFICJALNIE: SIEDEMNASTY zawodnik opuścił Ankaragücü. Pazdan następny na walizkach!

OFICJALNIE: SIEDEMNASTY zawodnik opuścił Ankaragücü. Pazdan następny na walizkach!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fenerbahçe SK

Altay Bayındır zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w Fenerbahçe.

Młodzieżowy reprezentant Turcji przenosi się do zespołu ze Stambułu na zasadzie transferu definitywnego i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nim kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2023 roku.

Utalentowany bramkarz rozegrał dziewiętnaście spotkań w ostatnich rozgrywkach i zachował w nich sześciokrotnie czyste konto.

MKE Ankaragücü na sprzedaży swojego wychowanka zarobiło 1,5 miliona euro i jest to na razie jedyny zysk tego klubu z tytułu zmian kadrowych mających miejsce w zespole, który od początku lipca opuściło aż siedemnastu zawodników.

Pięciu spośród nich wróciło do swoich macierzystych drużyn po wygaśnięciu okresu wypożyczenia - Thibault Moulin (PAOK), Stelios Kitsiou (PAOK), Tyler Boyd (Vitória SC), Hadi Sacko (Leeds United) i Zaur Sadajew (Achmat Grozny). Z kolei pozostała dwunastka nie otrzymała propozycji przedłużenia wygasających kontraktów.

Sporą część tej grupy stanowili doświadczeni gracze, wśród których znaleźli się tacy, co przyczynili się do utrzymania tureckiego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym aspekcie trzeba wymienić takie nazwiska jak İlhan Parlak, Sedat Ağçay, Wilfred Moke czy Brice Dja Djédjé.

Pozostali zawodnicy, którzy odeszli z  MKE Ankaragücü nie spełniali pokładanych w nich nadziei i do tego więcej czasu w ostatnim sezonie spędzali poza boiskiem niż na nim. W tym gronie znalazł się między innymi znany dużej liczbie kibiców Alessio Cerci czy byli mistrzowie kraju - Aydın Karabulut oraz Yalçın Ayhan. Z kronikarskiego obowiązku podajemy też personalia reszty graczy - Mehmet Sak, Óscar Scarione, Mahmut Akan i Alihan Kubalas.

Na razie cała ta grupa piłkarzy nie została zastąpiona żadnym sprowadzonym piłkarzem, bo za takich nie można uznać dziewięciu graczy włączonych do kadry pierwszej ekipy z drużyn do lat 19 i 21.

Brak transferów w MKE Ankaragücü jest naturalnie podyktowany wciąż istniejącymi problemami finansowymi klubu, który ma między innymi nadal nieuregulowane zaległości w wypłacaniu pensji obecnym i byłym już zawodnikom.

Przyszłość tureckiego zespołu nie jawi się w jasnych barwach i świadomość tego stanu rzeczy ma Michał Pazdan. Reprezentant Polski powinien wkrótce dopiąć wszystkie szczegóły związane ze swoją przeprowadzką do Gençlerbirliği.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy