OFICJALNIE: Śląsk Wrocław mistrzem Polski do lat 17

2024-06-12 18:26:17; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Śląsk Wrocław

W rewanżowym meczu finałowym Centralnej Ligi Juniorów U-17 Śląsk Wrocław pokonał Legię Warszawa na terenie jej ośrodka treningowego w Urszulinie 4:2.

Pierwsze spotkanie tych drużyn, które odbyło się w sobotę 8 czerwca na stadionie przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu, zakończyło się zwycięstwem stołecznej ekipy 3:2. W 18. minucie rzut karny dla Legii zmarnował Stanisław Gieroba, jednak już po chwili do własnej siatki piłkę skierował zawodnik Śląska Michał Wróblewski.

W drugiej połowie gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1 po golach Oskara Gerstensteina i Igora Maliszewskiego. Natomiast w 72. minucie goście wyrównali za sprawą Stanisława Gieroby, a w końcówce meczu „jedenastkę” wykorzystał Jakub Adkonis.

Rewanż lepiej zaczął Śląsk, gdyż już w czwartej minucie bramkę zdobył Oskar Gerstenstein. Później na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Igor Maliszewski. Jeszcze przed przerwą Legia odpowiedziała jednak trafieniem Jakuba Adkonisa.

Niedługo po zmianie stron Maliszewski ponownie wykorzystał „jedenastkę” dla Śląska. W 87. minucie gola na 4:1 strzelił zaś Adam Ciućka. W doliczonym czasie czerwoną kartkę obejrzał gracz Legii Szymon Chojecki, a podobnie jak w pierwszym meczu wynik ustalił Adkonis z rzutu karnego.

Śląsk Wrocław po raz pierwszy w swojej historii wygrał zatem Centralną Ligę Juniorów U-17. Natomiast Legia Warszawa podobnie jak przed rokiem zajęła drugie miejsce.