OFICJALNIE: Slimani w AS Monaco

OFICJALNIE: Slimani w AS Monaco fot. AS Monaco
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS Monaco

Islam Slimani zasilił szeregi AS Monaco.

Doświadczony napastnik dołączył do klubu z Księstwa na zasadzie rocznego wypożyczenia z Leicester City. W umowie zawartej pomiędzy oboma zespołami znalazł się zapis umożliwiający definitywne wykupienie 31-letniego zawodnika. Pozostałe szczegóły transakcji nie są na razie znane.

Przedstawicielom AS Monaco bardzo zależało na pozyskaniu w trwającym okienku transferowym jeszcze jednego ofensywnego zawodnika z uwagi na fakt, że Radamel Falcao jest już zdecydowany na opuszczenie szeregów ekipy z Ligue 1 na rzecz kontynuowania kariery w Galatasaray.

Drużyna ze Stade Louis II rozważała w ostatnim czasie różne opcje mogące zastąpić Kolumbijczyka i ostatecznie postawiła na tegorocznego zdobywcę Pucharu Narodów Afryki, który całe poprzednie rozgrywki spędził na podobnych warunkach w Fenerbahçe, gdzie rozegrał 25 spotkań i zdobył w nich tylko pięć goli.

Islam Slimani po powrocie do Leicester City nie miał większych szans na wygranie rywalizacji o miejsce w składzie z takim graczami jak Jamie Vardy, Kelechi Iheanacho czy Ayoze Pérez. Teraz będzie miał nieznacznie ułatwione zajęcie, ponieważ na chwilę obecną jego jedynym konkurentem do gry jest niedawno sprowadzony Wissam Ben Yedder.

Warto również dodać, że Algierczyk miał w przeszłości okazję współpracować już z Leonardo Jardimem w sezonie 2013/2014 w Sportingu i wówczas dziesięciokrotnie wpisał się na listę strzelców w 30 występach.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy