OFICJALNIE: Slovan Bratysława z zakazem transferowym

OFICJALNIE: Slovan Bratysława z zakazem transferowym
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: FIFA | sport24.sk

Mistrz Słowacji Slovan Bratysława został ukarany przez FIFA zakazem transferowym obejmującym trzy okienka.

Sankcja obowiązuje od 21 lutego, który u naszych południowych sąsiadów był ostatnim dniem zimowego mercato. Nie wiadomo jeszcze, czy okres ten będzie zaliczony na poczet kary.

- Powodem tego są zaległe zobowiązania wobec Vernona De Marco, naszego byłego zawodnika. Nie jest to poważne wykroczenie, sytuacja zostanie wyjaśniona w ciągu najbliższych dni i zakaz transferowy zostanie zniesiony – wyjaśnił w rozmowie z portalem sport24.sk dyrektor generalny Slovana Ivan Kmotrík Jr.

- W wyniku nieprawidłowego funkcjonowania naszego działu finansowego pod kierownictwem Martina Kováča, doszło do poważnego uchybienia, które naruszyło wizerunek klubu – dodał.

Reprezentant Słowacji o argentyńskich korzeniach Vernon De Marco był związany ze Slovanem Bratysława od 2016 roku. Przez dwa sezony przebywał również na wypożyczeniu w Lechu Poznań. Latem zeszłego roku przeniósł się do Hatta Club ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Slovan Bratysława w ubiegłym sezonie zdobył mistrzostwo Słowacji po raz piąty z rzędu i 21. w historii. Obecnie także zajmuje pozycję lidera w ligowej tabeli z przewagą 14 punktów nad drugą Žiliną.

Niedawno zespół ten odpadł z Ligi Konferencji Europy po dwóch porażkach z austriackim Sturmem Graz.

Podczas zimowego okienka trafili tam Spyros Risvanis z DAC Dunajská Streda i wypożyczony z Dynama Kijów Gerson Rodrigues.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy