OFICJALNIE: Sneijder kończy karierę

OFICJALNIE: Sneijder kończy karierę fot. OGC Nice
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wesley Sneijder | Utrecht

Wesley Sneijder zdecydował się na zakończenie kariery sportowej.

W styczniu minionego roku środkowy pomocnik rozstał się z Niceą i zdecydował się na przeprowadzkę do Kataru, gdzie wzmocnił Al Gharfę. Tam rozegrał 27 meczów i strzelił w nich 16 bramek. Do swojego dorobku dorzucił także sześć asyst.

Od początku lipca pozostawał bez klubu. Taki stan spowodował, że zawodnik podjął decyzję o odwieszeniu butów na kołek i rozbracie z grą w piłkę. Zostanie on jednak blisko futbolu, ponieważ objął rolę doradcy pionu sportowego w Utrechcie.

35-latek ma za sobą niezwykle bogatą karierę. Pierwsze kroki stawiał w Ajaksie Amsterdam, skąd w 2007 roku przeniósł się do Realu Madryt, z którym zdobył krajowy tytuł oraz Superpuchar Hiszpanii. Po dwóch latach zdecydował się na transfer do Interu Mediolan.

Na Półwyspie Apenińskim święcił swoje największe triumfy. Wygrał Ligę Mistrzów oraz Klubowe Mistrzostwo Świata. Ponadto sięgnął po dwa Puchary Włoch oraz jedno mistrzostwo.

Później występował jeszcze w Galatasaray oraz wspomnianych wcześniej zespołach, a więc Nicei i Gharfie.

Sneijder jest uważany za jednego z najlepszych holenderskich piłkarzy w historii, do której zresztą zdołał się zapisać dzięki największej liczbie występów w reprezentacji. Dla kadry „Oranje” rozegrał bowiem łącznie 134 spotkania.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy