OFICJALNIE: Sokół Ostróda w II lidze

OFICJALNIE: Sokół Ostróda w II lidze
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sokół Ostróda

Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował o przyznaniu Sokołowi Ostróda awansu do II ligi.

Sokół rywalizował w grupie pierwszej III ligi (czwarty poziom rozgrywek). W 18 spotkaniach sięgnął po 37 punktów, co dawało mu pierwsze miejsce w tabeli. Rezerwy Legii Warszawa straciły jednak do niego tylko jedno „oczko”, a zespoły… nie rozegrały ze sobą meczu w ramach rundy jesiennej. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się 16 listopada. Następnie - 1 kwietnia. Ostatecznie do tego nie doszło.

Sokół i rezerwy Legii są jedynymi zespołami w lidze, które nie rozegrały 19 meczów. Punkt do zespołu z Ostródy traci również Sokół Aleksandrów Łódzki, ale ma on za sobą 19 spotkań.

Dzisiaj Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował, że ostródzianie mają II ligę. Klub po raz pierwszy w swojej historii będzie rywalizował na szczeblu centralnym.

Jednocześnie żadna z ekip grających w grupie pierwszej III ligi nie spadnie. TUTAJ pełna treść komunikatu W-M ZPN-u.

Nie jest to pierwsza decyzja wojewódzkiego związku, która wzbudza w ostatnim czasie spore emocje. Nieco wcześniej wywołało je przyznanie awansu do II ligi Motorowi Lublin.

Trener rezerw Legii, Piotr Kobierecki, zapowiedział na łamach Sport.tvp.pl odwołanie od decyzji związku, która jego zdaniem jest niesprawiedliwa.

Więcej na temat: Oficjalnie Polska Sokół Ostróda

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy