OFICJALNIE: Spezia z dwuletnim zakazem transferowym!

OFICJALNIE: Spezia z dwuletnim zakazem transferowym!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: FIFA | Gianluca Di Marzio

FIFA zdecydowała się ukarać Spezię zakazem transferowym, który będzie obowiązywać przez najbliższe cztery okna transferowe.

Nieciekawie zrobiło się w obozie Spezii. Klub z góry skazywany jest raczej na walkę o utrzymanie w Serie A, a nieco entuzjazmu wniosło zatrudnienie Thiago Motty w roli szkoleniowca. Niegdyś świetny pomocnik będzie miał jednak wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ najbliższe tygodnie mogą być jego ostatnią szansą, by wprowadzić jakiekolwiek poprawki w zespole.

FIFA przez kilka tygodni uważanie przyglądała się ruchom klubu i dopatrzyła się wielu nieprawidłowości przy dokonywanych transakcjach. Spezia naruszyła punkt 19 regulaminu FIFA dotyczącego statusu i transferów piłkarzy. Chodzi tu o sprowadzanie zawodników poniżej 18. roku życia.

Najwięcej błędów formalnych znaleziono w przypadku sprowadzania graczy nigeryjskiego pochodzenia. Tutaj klub dokonywał wszelkich starań, by obchodzić nawet krajowe przepisy imigracyjne.

Według FIFA, takie działania zasłużyły na karę pieniężną w wysokości 500 tysięcy franków szwajcarskich, ale uwagę przykuwa przede wszystkim rozległy zakaz transferowy. Kara wchodzi w życie od 1 stycznia 2022 roku i Spezia nie będzie mogła rejestrować nowych zawodników w zimowych oraz letnich oknach w latach 2022-2023.

Najbliższe tygodnie będą zatem ostatnią okazją, by jakkolwiek wzmocnić drużynę. W międzyczasie klub z pewnością będzie się odwoływać, najprawdopodobniej jednak pozwoli to jedynie skrócić zakaz transferowy do dwóch-trzech okien.

***

Arkadiusz Reca opuszcza Atalantę. Zostanie jednak w Serie A

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy