OFICJALNIE: Spezia z dwuletnim zakazem transferowym!

OFICJALNIE: Spezia z dwuletnim zakazem transferowym!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: FIFA | Gianluca Di Marzio

FIFA zdecydowała się ukarać Spezię zakazem transferowym, który będzie obowiązywać przez najbliższe cztery okna transferowe.

Nieciekawie zrobiło się w obozie Spezii. Klub z góry skazywany jest raczej na walkę o utrzymanie w Serie A, a nieco entuzjazmu wniosło zatrudnienie Thiago Motty w roli szkoleniowca. Niegdyś świetny pomocnik będzie miał jednak wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ najbliższe tygodnie mogą być jego ostatnią szansą, by wprowadzić jakiekolwiek poprawki w zespole.

FIFA przez kilka tygodni uważanie przyglądała się ruchom klubu i dopatrzyła się wielu nieprawidłowości przy dokonywanych transakcjach. Spezia naruszyła punkt 19 regulaminu FIFA dotyczącego statusu i transferów piłkarzy. Chodzi tu o sprowadzanie zawodników poniżej 18. roku życia.

Najwięcej błędów formalnych znaleziono w przypadku sprowadzania graczy nigeryjskiego pochodzenia. Tutaj klub dokonywał wszelkich starań, by obchodzić nawet krajowe przepisy imigracyjne.

Według FIFA, takie działania zasłużyły na karę pieniężną w wysokości 500 tysięcy franków szwajcarskich, ale uwagę przykuwa przede wszystkim rozległy zakaz transferowy. Kara wchodzi w życie od 1 stycznia 2022 roku i Spezia nie będzie mogła rejestrować nowych zawodników w zimowych oraz letnich oknach w latach 2022-2023.

Najbliższe tygodnie będą zatem ostatnią okazją, by jakkolwiek wzmocnić drużynę. W międzyczasie klub z pewnością będzie się odwoływać, najprawdopodobniej jednak pozwoli to jedynie skrócić zakaz transferowy do dwóch-trzech okien.

***

Arkadiusz Reca opuszcza Atalantę. Zostanie jednak w Serie A

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy