OFICJALNIE: Sporting może mieć wielkie problemy. Dziewięciu zawodników zerwało kontrakty!

OFICJALNIE: Sporting może mieć wielkie problemy. Dziewięciu zawodników zerwało kontrakty!
Redakcja
Redakcja
Źródło: Jan Hagen | Sporting CP

Wiele złego dzieje się ostatnio w Sportingu. Już dziewięciu zawodników zerwało kontrakty, a klubowi podobno grozi bankructwo.

Klub oficjalnie potwierdził, że dziewięciu zawodników pierwszego zespołu zdecydowało się zerwać umowy z klubem. Są to: Rúben Ribeiro, Rodrigo Battaglia, Rafael Leão, William Carvalho, Rui Patrício, Bas Dost, Gelson Martins, Daniel Podence i  Bruno Fernandes. Wszystko jest spowodowane incydentem sprzed miesiąca, który miał miejsce na treningu drużyny. Grupa 50 kibiców wtargnęła na teren ośrodka treningowego i zaatakowała piłkarzy oraz sztab szkoleniowy.

Co ciekawe, prezydent klubu, Bruno de Carvalho, zapewnia, że decyzje zawodników w rzeczywistości nie mają związku z atakiem fanów.

- To wszystko ma tylko jedną przyczynę. I nie chodzi o incydent z treningu. To pieniądze - stwierdził zdecydowanie Portugalczyk.

Co innego wywnioskować można jednak ze słów, chociażby Rodrigo Battaglii - jednego z zawodników, którzy postanowili odejść z lizbońskiej ekipy.

- Nie potrafię sobie wyobrazić, że mógłbym teraz wrócić do klubu. Nie mam żadnych gwarancji, że zostanie mi zapewnione bezpieczeństwo - powiedział piłkarz. 

Niezależny dziennikarz Jan Hagen podał informację, że klub zamierza podjąć  prawne kroki przeciwko odchodzącym piłkarzom, aby uzyskać rekompensatę poniesionych z tytułu ich odejścia strat. Można się domyślać, że gra toczyć się będzie o wysoką stawkę, ponieważ jeszcze niedawno w jednym z oficjalnych komunikatów klubu przeczytać można było, że wisi nad nim „realna groźba bankructwa”.

W ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiało się wiele informacji o Rui Patrício i Williamie Carvalho aktywnie poszukujących nowych klubów. Ten pierwszy
podpisał już kontrakt z Wolverhampton i wszystko wskazuje na to, że przeniósł się do Anglii za damo.

Grupa aż dziewięciu zawodników nagle opuszczających klub bez odstępnego to cios, który zdestabilizuje ekipę ze stolicy Portugalii na długi czas. Przypomnijmy, że w minionym sezonie Sporting zajął w portugalskiej ekstraklasie trzecie miejsce, notując 10-punktową stratę do triumfującego w rozgrywkach Porto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy