OFICJALNIE: Sprawdził się czarny scenariusz. Korona Kielce traci swój talizman
2025-09-29 19:35:14; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Wiktor Długosz wypada na dłuższy okres z kadry Korony Kielce ze względu na odniesiony uraz w wygranym spotkaniu z Lechią Gdańsk (3:0).
25-letni wahadłowy rozpoczął z opóźnieniem trwające rozgrywki, ponieważ musiał odbyć karę dwumeczowego zawieszenia za czerwoną kartkę ujrzaną w spotkaniu kończącym ubiegły sezon z Górnikiem Zabrze (1:1).
Nieobecność wychowanka Korony Kielce w układance trenera Jacka Zielińskiego przełożyła się na zanotowanie dwóch porażek, ale od momentu wskoczenia do składu w trzeciej serii gier nie zszedł ani razu pokonany z boisk Ekstraklasy.
Mało tego z każdym kolejnym meczem stawał się coraz bardziej wyróżniającą postacią w barwach „Żółto-Czerwonych”, co pokazał między innymi w wygranym ostatnim pojedynku z Lechią Gdańsk (3:0), w którym zdobył dwie bramki.Popularne
Niestety Wiktor Długosz okupił ten występ nabawieniem się kontuzji mięśniowej. Bezpośrednio po zakończeniu starcia szkoleniowiec ekipy z województwa świętokrzyskiego nie ukrywał, że może na dłuższy czas stracić ważnego zawodnika.
Ten czarny scenariusz potwierdziły przeprowadzone badania oraz wydany komunikat przez Koronę Kielce o absencji piłkarza przez 8 do 10 tygodni przez uszkodzenie mięśnia dwugłowego uda.
„Wiktor Długosz opuścił boisko w sobotnim meczu z Lechią Gdańsk z kontuzją. Przeprowadzone dzisiaj badania wykazały uszkodzenie mięśnia dwugłowego uda. Czeka go ok. 8-10 tygodni przerwy.
Wiktor, trzymamy kciuki za Twój szybki powrót na boisko!” - napisano.
Długosz zdobył w bieżących rozgrywkach dwie bramki i zaliczył asystę w dziewięciu meczach.
Wiktor Długosz opuścił boisko w sobotnim meczu z Lechią Gdańsk z kontuzją. Przeprowadzone dzisiaj badania wykazały uszkodzenie mięśnia dwugłowego uda. Czeka go ok. 8-10 tygodni przerwy.
— Korona Kielce (@Korona_Kielce) September 29, 2025
Wiktor, trzymamy kciuki za Twój szybki powrót na boisko! 💪🏻 pic.twitter.com/575bF8Ol0n









![Manchester United olśnił w „Teatrze Marzeń”! Wzorowy debiut Michaela Carricka [WIDEO]](img/photos/114587/170x113/mbuemo.jpg)





![Była gwiazda Wisły Kraków do wzięcia [OFICJALNIE]](img/photos/83769/170x113/yaw-yeboah.jpg)









![„Wyglądał świetnie od początku przygotowań”. Pomocnik lidera Ekstraklasy wykluczony z hitowego meczu na inaugurację rundy wiosennej [OFICJALNIE]](img/photos/110359/170x113/tomas-tavares.jpg)






