OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu

OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu fot. Rennes
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Stade Rennes

Odeszło dwóch golkiperów, więc czas na transfer następcy. Stade Rennes potwierdziło pozyskanie Alfreda Gomisa.

Dijon w ciągu zaledwie kilku dni straciło aż dwóch bramkarzy. Najpierw Burgundię opuścił Rúnar Alex Rúnarsson, który dołączył do Arsenalu, a dzisiaj na podobny krok zdecydował się Alfred Gomis. Senegalczyk postanowił jednak zostać w Ligue 1 i wybrał ofertę uczestnika najbliższej edycji fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Nabywcą usług 27-latka zostali „Czerwono-Czarni”, których konto po odejściu Édouarda Mendy’ego do Chelsea wzbogaciło się o około 24 miliony euro. Większą część tej kwoty przeznaczono na zakup nowego golkipera.

Mowa o 16 milionach euro, co czyni całą operację trzecim największym angażem w historii Stade Rennes. W przypadku Dijon jest to nawet rekord sprzedażowy, bo dotychczas największy zysk przyniosła zmiana pracodawcy przez Loïsa Diony’ego (10 milionów euro).

Gomis, a więc konkurent wspomnianego Mendy’ego w kadrze narodowej, podpisał kontrakt, który związał obie strony do 30 czerwca 2025 roku. Przy okazji ujawnił on, że nowy piłkarz „The Blues” rekomendował mu wybór klubu.

Dla Bretończyków jest to już czwarte wzmocnienie podczas trwającego okna transferowego. Wcześniej zespół zasilili Nayef Aguerd, Martin Terrier i Serhou Guirassy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy