OFICJALNIE: Starzyński jednak nie dla Lechii Gdańsk

OFICJALNIE: Starzyński jednak nie dla Lechii Gdańsk fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Zagłębie Lubin | Krzysztof Stanowski (Weszlo.com)

Filip Starzyński zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu z Zagłębiem Lubin.

Klub z województwa dolnośląskiego poinformował, że ofensywny pomocnik zdecydował się na przedłużenie wygasającej w czerwcu umowy z zespołem i związał się z nim nowym kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2023 roku.

Krzysztof Stanowski poinformował tuż przed ogłoszeniem tego faktu, że czterokrotny reprezentant Polski odrzucił wcześniej zaloty „Biało-Zielonych” i zaakceptował bardzo korzystną dla niego propozycję finansową.

Wspomniany dziennikarz uważa, że 28-letni piłkarz zagwarantował sobie rekordowe w historii klubu zarobki na poziomie 100 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Żaden innych gracz nie mógł w przyszłości liczyć na tak wysokie wynagrodzenie drużynie „Miedziowych”.

Decyzja podjęta przez władze ekstraklasowego klubu nie może jednak dziwić, ponieważ Filip Starzyński ma olbrzymi wpływ na wyniki osiągane przez Zagłębie. W tym aspekcie wystarczy wspomnieć, że w trwających rozgrywkach miał udział przy blisko 40% goli zdobytych przez drużynę z Lubina.

Ponadto on sam w trakcie swojej czteroletniej przygody z ekipą z województwa dolnośląskiego może pochwalić się 33 strzelonymi bramkami oraz 34 zaliczonymi asystami w 125 występach.

Pozostanie Starzyńskiego w zespole „Miedziowych” oznacza, że Lechia Gdańsk będzie musiała skupić na poszukiwaniu innego zawodnika na jego pozycję. Alternatywnie ostatecznie w klubie pozostanie Rafał Wolski.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Thiago zdeterminowany do przeprowadzki. Hiszpan naciska na Bayern Monachium Thiago zdeterminowany do przeprowadzki. Hiszpan naciska na Bayern Monachium Pestka trafi do beniaminka Serie A?! Pestka trafi do beniaminka Serie A?! Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy