OFICJALNIE: Stéphanie Frappart poprowadzi finał Pucharu Francji

OFICJALNIE: Stéphanie Frappart poprowadzi finał Pucharu Francji fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: FFF

Stéphanie Frappart została wyznaczona przez Francuską Federację Piłkarską do poprowadzenia finału o krajowy puchar pomiędzy OGC Nice a FC Nantes.

To pierwszy przypadek w historii, kiedy to kobieta poprowadzi w swojej ojczyźnie mecz ważnej rangi, jakim jest finał Pucharu Francji. Dla 38-latki rola boiskowego rozjemcy stanowi jednak chleb powszedni, gdyż regularnie wymierza sportową sprawiedliwość w rozgrywkach Ligue 1.

Frappart rozpoczęła karierę sędziego w najwyższej klasie rozgrywek już w 2019 roku, kiedy po raz pierwszy poprowadziła mecz pomiędzy Amiens SC a RC Strasbourg. Co więcej, również niespełna trzy lata temu zarządzała przebiegiem pojedynku o Superpuchar Europy. Wówczas Liverpool mierzył się z Chelsea.

Z kolei w grudniu 2020 roku Stéphanie Frappart zagościła w rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA, sędziując starcie fazy grupowej pomiędzy Juventusem a Dynamem Kijów.

– Ta nominacja to nagroda zarówno za jej dotychczasową pracę, jak i dobre notowania. Całkowicie sobie na to zasłużyła – powiedział Pascal Garibian, dyrektor techniczny do spraw sędziowskich we Francuskiej Federacji Piłkarskiej (FFF).

Spotkanie odbędzie się w sobotę 7 maja o godzinie 21:00 na Stade de France.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy