OFICJALNIE: Steven Gerrard sięga po posiłki. Transfer z Premier League na zakończenie okna w Arabii Saudyjskiej

OFICJALNIE: Steven Gerrard sięga po posiłki. Transfer z Premier League na zakończenie okna w Arabii Saudyjskiej fot. Ettifaq FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Al-Ettifaq FC

Demarai Gray dopiął swego i zakończył definitywnie przygodę z Evertonem na rzecz kontynuowania kariery w Al-Ettifaq prowadzonego przez Stevena Gerrarda.

Reprezentant Jamajki nie został uwzględniony w pierwszych meczach sezonu Premier League w kadrze zespołu z niebieskiej części Liverpoolu przez menedżera Seana Dyche'a po wyrażeniu otwartej chęci do zmiany otoczenia.

Szczególnie na tym polu upodobał sobie obranie popularnego ostatnio kierunku w postaci Arabii Saudyjskiej, skąd zainteresowanie nim przejawiali działacze Al-Hilal, Al-Ettifaq i Al-Szabab.

„The Toffees” prowadzili rozmowy z wymienionymi ekipami, ale żadna z nich nie wystosowała za niego wystarczająco dobrej oferty. W efekcie zanosiło się na to, że Demarai Gray zostanie zmuszony do pozostania w angielskim klubie.

Ten fakt wyraźnie mu się nie spodobał, ponieważ opublikował w mediach społecznościowych stanowczy komunikat.

„Fani Evertonu zawsze byli dla mnie wspaniali, ale bardzo trudno jest grać dla kogoś, kto nie okazuje ci szacunku jako osobie” - napisał.

Takie postawienie przez niego sprawy zmiękczyło nieco władze angielskiego zespołu, które wypracowały nić porozumienia z Al-Ettifaq tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego dla ekipy z Saudi Pro League.

Dzięki temu Jamajczyk przeszedł niezwłocznie do finalizacji swoich przenosin do Arabii Saudyjskiej i po zaliczeniu testów medycznych podpisał z klubem prowadzonym przez Stevena Gerrarda kontrakt do 30 czerwca 2026 roku z opcją jego przedłużenia o dodatkowe dwanaście miesięcy.

„The Toffees” zainkasowali na jego odejściu 9,5 miliona euro sumy podstawowej.

Dzięki temu Gray dołączył do sprowadzonych wcześniej Moussy Dembélé i dwóch były graczy Liverpoolu - Jordana Hendersona oraz Georginio Wijnalduma.

Wszechstronny skrzydłowy, mający za sobą pobyt w Birmingham City, Leicester City i Bayerze Leverkusen zakończył swój dwuletni pobyt w Evertonie na rozegraniu 78 spotkań z zanotowanymi ośmioma trafieniami i czterema asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024 Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024 Trzy kluby z Ekstraklasy nie pozyskały w zimowym oknie żadnego nowego piłkarza Trzy kluby z Ekstraklasy nie pozyskały w zimowym oknie żadnego nowego piłkarza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy