OFICJALNIE: Strahinja Pavlović odszedł z AS Monaco

OFICJALNIE: Strahinja Pavlović odszedł z AS Monaco fot. Red Bull Salzburg
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Red Bull Salzburg

21-letni stoper Strahinja Pavlović będzie kontynuował karierę w Red Bull Salzburg. Reprezentant Serbii kończy definitywnie swoją przygodę z AS Monaco.

W 2020 roku serbski defensor opuścił definitywnie swój macierzysty FK Partizan, aby spróbować sił za granicą. Wybór padł na AS Monaco, w którym nie zdołał jednak poważnie zaistnieć, notując w sumie 12 rozegranych spotkań.

Monakijczycy przez większość czasu stawiali na wypożyczenia Serba, chcąc zapewnić mu miejsce do regularnej gry. Dlatego też Strahinja Pavlović został tuż po transferze oddany z powrotem do Partizana, by na spokojnie dokończył sezon w ojczyźnie. Następnie grał jeszcze w Cercle Brügge i FC Basel.

Trzecia drużyna poprzedniej kampanii Ligue 1 finalnie nie wiązała z postacią rosłego defensora przyszłości, a więc była otwarta na jego sprzedaż.

Sytuację tę wykorzystał mistrz Austrii, Red Bull Salzburg, który po wpłacie siedmiu milionów zapewnił sobie angaż Pavlovicia. Wcześniej „Byki” zakontraktowały za sześć milionów euro 23-letniego Brazylijczyka Fernando, występującego ostatnio w Szachtarze Donieck, oraz 18-letniego napastnika Karima Konaté.

Strahinja Pavlović, mimo młodego wieku, może się pochwalić rozegraniem 20 spotkań w pierwszej kadrze Serbii. Wcześniej stanowił też o sile serbskiego Partizana, dla którego wystąpił niespełna 60 razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy