OFICJALNIE: Szokujące zwolnienie po awansie na Puchar Narodów Afryki

OFICJALNIE: Szokujące zwolnienie po awansie na Puchar Narodów Afryki
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Fédération Tunisienne de Football

Na nic zdał się awans na Puchar Narodów Afryki i trzy wygrane w trzech meczach.

Tunezyjski Związek Piłki Nożnej poinformował o zakończeniu współpracy z Faouzim Benzartim. Rozstanie z doświadczonym szkoleniowcem jest bardzo zaskakujące zważywszy na fakt, iż na stanowisku pracował on zaledwie trzy miesiące, zaś wszystkie mecze, jakie jego podopieczni rozegrali w tym czasie, zakończyły się zwycięstwem Tunezyjczyków.

Popularne „Orły Kartaginy” pod wodzą 68-latka dwukrotnie pokonały Niger, a także Suazi w kwalifikacjach do przyszłorocznego Pucharu Narodów Afryki, dzięki czemu piłkarze z północnej części kontynentu bez większych trudności zakwalifikowali się do turnieju.

Benzarti został zatrudniony tuż po powrocie reprezentacji z rosyjskiego mundialu, gdzie Tunezja wygrała jedno spotkanie przeciwko Panamczykom. Niedługo później z posady selekcjonera na rzecz pracy w lidze katarskiej zrezygnował Nabil Maâloul.

Krótka kadencja Benzartiego za sterami kadry narodowej była już czwartym z nią epizodem w karierze szkoleniowca. Poza Tunezją prowadził on również m.in. liczne kluby z tego kraju oraz reprezentację Libii.

- O zwolnieniu dowiedziałem się telefonicznie. Jest to poniżające dla mnie i tunezyjskich trenerów. Nie zrobiliby tego, gdybym był zagranicznym szkoleniowcem. Dałem z siebie wszystko, wypełniając obywatelski obowiązek, kiedy moje państwo mnie potrzebowało. Moje rezultaty mówią same za siebie - dwie wygrane na wyjeździe i jedna u siebie. Trudno tu znaleźć uzasadnienie - powiedział wyraźnie poruszony Benzarti, który zaprzeczył też, że zwolnienie spowodowane jest złą atmosferą w zespole.

Warto podkreślić, iż w przeszłości za wyniki reprezentacji Tunezji odpowiadali także Polacy – Antoni Piechniczek, Ryszard Kulesza oraz Henryk Kasperczak.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion 5 wniosków po El Clásico 5 wniosków po El Clásico Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy