OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Korta!

OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Korta!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: F-MG

Dawid Kort, który w poniedziałek rozstał się z Wisłą Kraków, ma już nowy klub. 23-letni pomocnik będzie występował w Atromitosie.

Transfer został potwierdzony przez F-MG - agencję reprezentującą piłkarza. Kort związał się z greckim klubem umową do 30 czerwca 2021 roku.

- Bardzo cieszę się z przenosin do ligi greckiej. Wierzę, że może być to dla mnie krok do przodu, który pozwoli wznieść się na wyższy poziom. Dam z siebie wszystko, żeby zaprezentować się jak najlepiej i pomóc drużynie w osiągnięciu celów. Bardzo ubolewam nad sytuacją, w jakiej znalazła się Wisła. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że w końcu uda się znaleźć wyjście z tej nieciekawej sytuacji. Tragedią byłoby, żeby tak legendarny i zasłużony klub zniknął z piłkarskiej mapy Polski. Trzymajcie się - powiedział zawodnik.

Kontrakt Korta z Wisłą został rozwiązany za porozumieniem stron. Zawodnik ubiegał się o zwolnienie z umowy z uwagi na zaległości finansowe „Białej Gwiazdy” względem jego osoby. Od lata rozegrał on w koszulce krakowskiego zespołu 20 meczów w Ekstraklasie (trzy bramki i dwie asysty).

Atromitos z dorobkiem 28 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli greckiej ekstraklasy. Ekipę z Aten wyprzedzają PAOK i Olympiakos.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy