OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi mecze na mundialu. Historyczna decyzja FIFA

OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi mecze na mundialu. Historyczna decyzja FIFA fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA

Szymon Marciniak znalazł się w gronie sędziów wyznaczonych do prowadzenia spotkań na Mistrzostwach Świata. Poza nim na turniej pojadą też Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (obaj asystenci) i Tomasz Kwiatkowski (VAR). Ponadto wśród arbitrów znalazło się pierwszy raz miejsce dla sześciu kobiet.

FIFA dokonała wyboru sędziów, którzy będą odpowiedzialni za przebieg spotkań na tegorocznym mundialu rozgrywanym w Katarze.

Wśród 36 arbitrów wyznaczonych do bycia głównymi arbitrami znalazł się Szymon Marciniak. W ten sposób dostąpi on po raz drugi z rzędu zaszczytu bycia rozjemcą spotkań w ramach Mistrzostw Świata. Na poprzednim turnieju udało mu się poprowadzić dwa spotkania grupowe (Argentyna - Islandia oraz Niemcy - Szwecja). Teraz 41-latek z Płocka liczy na zdecydowanie więcej.

W osiągnięciu tego celu spróbują mu pomóc jego asystenci - Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz (obaj asystenci) oraz wyznaczony na sędziego VAR - Tomasz Kwiatkowski.

FIFA zdecydowała się ponadto po raz pierwszy w historii umieścić na liście arbitrów aż sześć kobiet - Stephanie Frappart z Francji, Salima Mukansanga z Rwandy, Yoshimi Yamashita z Japonii (sędzie główne), Neuza Back z Brazylii, Karen Díaz Medina z Meksyku i Kathryn Nesbitt z Stanów Zjednoczonych (asystentki).

Spośród nich spotkanie międzynarodowe z udziałem męskich drużyn miała okazję prowadzić tylko Frappart (Holandia - Łotwa).

Pełna lista arbitrów wyznaczonych do pracy przy mundialu - 36 sędziów głównych, 69 asystentów i 24 sędziów VAR - dostępna jest - TUTAJ.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy