OFICJALNIE: Szymon Włodarczyk żegna się z Legią Warszawa

OFICJALNIE: Szymon Włodarczyk żegna się z Legią Warszawa fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Legia Warszawa | Szymon Włodarczyk [Instagram]

Legia Warszawa oraz Szymon Włodarczyk potwierdziły rozstanie. Napastnik latem opuści Łazienkowską.

„Wojskowi” wspólnie z piłkarzem podjęli decyzję o pójściu własnymi drogami, co w praktyce oznacza, że umowa 19-latka nie zostanie przedłużona.

Polak do akademii młodzieżowej trafił w sezonie 2016/2017, ale nie musiał długo czekać na awans do wyższych sekcji. W drużynie rezerw spisywał się na tyle dobrze (15 trafień w 23 spotkaniach kampanii 2020/2021), że doczekał się także występów w pierwszym zespole.

Włodarczykowi pośród seniorów było dane zagrać 16 razy, a jego debiutanckie trafienie miało miejsce w grudniu 2021 roku, gdy w Pucharze Polski zdobył bramkę dającą Legii Warszawa awans do półfinału kosztem Motoru Lublin.

Latem zawodnik zmieni klub.

„W życiu każdego sportowca przychodzą chwile, gdy wie, że zmiana jest nieunikniona, a każdy koniec daje szanse na nowy początek. Dlatego w nadchodzącym sezonie 2022/2023 będę reprezentował barwy nowego klubu” – napisał atakujący na Instagramie.

Pięciokrotnym reprezentantem biało-czerwonych do lat 19 interesują się między innymi Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy