OFICJALNIE: Talisca opuścił Chiny. Czas na nową przygodę

OFICJALNIE: Talisca opuścił Chiny. Czas na nową przygodę fot. Pan Yulong/Xinhua/PressFocus
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al Nassr FC

Anderson Souza Conceição, czyli po prostu Talisca, zmienił Guangzhou FC na Al Nassr w ramach niewątpliwego hitu azjatyckiej piłki klubowej.

Występ 27-letniego Brazylijczyka w trwającym sezonie Chinese Super League i tak byłby wykluczony ze względu na pandemiczne ograniczenia, więc klub z Kantonu zdecydował się na sprzedaż do saudyjskiego giganta na półtora roku przed wygaśnięciem kontraktu.

Talisca podpisał z Al Nassr trzyletnią umowę, a wedle nieoficjalnych doniesień kosztował około osiem milionów euro.

Na transfer niewątpliwie duży wpływ miał brazylijski trener Mano Menezes, który przejął Al Nassr na początku kwietnia.

Talisca, w przeszłości ofensywny pomocnik Beşiktaşu czy Benfiki, w Chinach zdążył rozegrać 65 spotkań, strzelając 39 bramek i notując 13 asyst. Dał się poznać z niekonwencjonalnej gry i dobrego uderzenia z dystansu.

***

Problem z powrotem do Chin miał również inny zawodnik Guangzhou FC - Paulinho, który obecnie poszukuje nowego pracodawcy. Ostatnio tureckie media wiązały 32-letniego pomocnika z przeprowadzką do Galatasaray.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy