OFICJALNIE: Tanzańsko-chińskie wzmocnienie Shanghai Shenhua

OFICJALNIE: Tanzańsko-chińskie wzmocnienie Shanghai Shenhua
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Shanghai Shenhua

Aidi Fulangxisi, znany też jako Eddy Francis, został zawodnikiem Shanghai Shenhua.

27-letni lewy obrońca przeniósł się z portugalskiej Boavisty bez kwoty odstępnego. Od razu podpisał umowę do 31 grudnia 2020 roku.

Rodowód piłkarza jest bardzo ciekawy. Jego matką jest Chinka, a ojciec Tanzańczykiem. W 2004 roku Fulangxisi rozegrał 27 minut na Mistrzostwach Azji do lat 14 i tym samym stał się pierwszym w historii wszystkich reprezentacji Chin zawodnikiem mieszanego pochodzenia.

W chińskim futbolu swoją karierę budował jednak bardzo stopniował. Rozpoczynał ją w Shanghai East Asia (dzisiejszy SIPG) jeszcze w trzeciej lidze, później opuścił ten klub na dwa lata, by wrócić już na drugi poziom. Później przeniósł się do występującego w Chinese Super League Dalian Yifang, z którym zresztą szybko... spadł. Z drugiej ligi wyciągnęła go portugalska Boavista na mocy transferu pilotowanego przez chińską federację. W Primeira Liga sobie jednak zupełnie nie poradził. W poprzednim sezonie dostał... 88 minut w dwóch meczach, gdy kolejność w tabeli była już rozstrzygnięta. W trwających rozgrywkach sukces stanowiło samo dwukrotne znalezienie się w kadrze meczowej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Oburzające zachowanie przedstawicieli Cracovii. Prezesowi Filipiakowi puściły nerwy: Stefański! Jesteś chu...! [WIDEO] Oburzające zachowanie przedstawicieli Cracovii. Prezesowi Filipiakowi puściły nerwy: Stefański! Jesteś chu...! [WIDEO] Szoboszlai od stycznia w Realu Madryt?! Zidane skontaktował się z Węgrem Szoboszlai od stycznia w Realu Madryt?! Zidane skontaktował się z Węgrem Lech sięgnie po nowego obrońcę? Jego agent przybył do Poznania Lech sięgnie po nowego obrońcę? Jego agent przybył do Poznania Krzysztof Piątek razy dwa - Hertha wygrywa derby Berlina [WIDEO] Krzysztof Piątek razy dwa - Hertha wygrywa derby Berlina [WIDEO] Allegri w Premier League?! Włoch przerwał ciszę i zapowiedział swój powrót Allegri w Premier League?! Włoch przerwał ciszę i zapowiedział swój powrót Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy