OFICJALNIE: Tanzańsko-chińskie wzmocnienie Shanghai Shenhua

OFICJALNIE: Tanzańsko-chińskie wzmocnienie Shanghai Shenhua
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Shanghai Shenhua

Aidi Fulangxisi, znany też jako Eddy Francis, został zawodnikiem Shanghai Shenhua.

27-letni lewy obrońca przeniósł się z portugalskiej Boavisty bez kwoty odstępnego. Od razu podpisał umowę do 31 grudnia 2020 roku.

Rodowód piłkarza jest bardzo ciekawy. Jego matką jest Chinka, a ojciec Tanzańczykiem. W 2004 roku Fulangxisi rozegrał 27 minut na Mistrzostwach Azji do lat 14 i tym samym stał się pierwszym w historii wszystkich reprezentacji Chin zawodnikiem mieszanego pochodzenia.

W chińskim futbolu swoją karierę budował jednak bardzo stopniował. Rozpoczynał ją w Shanghai East Asia (dzisiejszy SIPG) jeszcze w trzeciej lidze, później opuścił ten klub na dwa lata, by wrócić już na drugi poziom. Później przeniósł się do występującego w Chinese Super League Dalian Yifang, z którym zresztą szybko... spadł. Z drugiej ligi wyciągnęła go portugalska Boavista na mocy transferu pilotowanego przez chińską federację. W Primeira Liga sobie jednak zupełnie nie poradził. W poprzednim sezonie dostał... 88 minut w dwóch meczach, gdy kolejność w tabeli była już rozstrzygnięta. W trwających rozgrywkach sukces stanowiło samo dwukrotne znalezienie się w kadrze meczowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy