OFICJALNIE: Tego w Zabrzu jeszcze nie było. Z rezerw Barcelony do Górnika

OFICJALNIE: Tego w Zabrzu jeszcze nie było. Z rezerw Barcelony do Górnika
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze poinformował o pozyskaniu Alasana Manneha.

21-latek przebywał z drużyną Marcina Brosza od początku okresu przygotowawczego. Dzięki temu sztab szkoleniowy miał okazję dokładnie przyjrzeć się jego poczynaniom.

Wygląda na to, że trener ocenił jego umiejętności dość wysoko, ponieważ w piątek poinformowano o zakontraktowaniu środkowego pomocnika. Przeprowadza się on do Zabrza z rezerw Barcelony.

Na oficjalnej stronie polskiego klubu podkreślone, że jeszcze nigdy pion sportowy Górnika nie miał okazji negocjować transferu z tak wielkim klubem, jak mistrz Hiszpanii.

Manneh parafował kontrakt z jedenastym zespołem poprzedniego sezonu Ekstraklasy do 30 czerwca 2022 roku.

Pomimo tego, że 21-latek jest tytułowany jako piłkarz rezerw Barcelony, to ostatnie półtora roku spędził w Bułgarii. Tam przebywał na zasadzie wypożyczenia w Etarze.

W poprzednim sezonie rozegrał łącznie 21 meczów. W tym czasie zdobył dwa gole i zanotował dwie asysty.

Pomimo młodego wieku pomocnik ma jeden występ w dorosłej reprezentacji Gambii.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Nie żyje Pape Diouf. Były prezes Olympique'u Marsylia był zakażony koronawirusem Nie żyje Pape Diouf. Były prezes Olympique'u Marsylia był zakażony koronawirusem Everton (na razie) z największą ofertą za Milika Everton (na razie) z największą ofertą za Milika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy