OFICJALNIE: Tego w Zabrzu jeszcze nie było. Z rezerw Barcelony do Górnika

OFICJALNIE: Tego w Zabrzu jeszcze nie było. Z rezerw Barcelony do Górnika
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze poinformował o pozyskaniu Alasana Manneha.

21-latek przebywał z drużyną Marcina Brosza od początku okresu przygotowawczego. Dzięki temu sztab szkoleniowy miał okazję dokładnie przyjrzeć się jego poczynaniom.

Wygląda na to, że trener ocenił jego umiejętności dość wysoko, ponieważ w piątek poinformowano o zakontraktowaniu środkowego pomocnika. Przeprowadza się on do Zabrza z rezerw Barcelony.

Na oficjalnej stronie polskiego klubu podkreślone, że jeszcze nigdy pion sportowy Górnika nie miał okazji negocjować transferu z tak wielkim klubem, jak mistrz Hiszpanii.

Manneh parafował kontrakt z jedenastym zespołem poprzedniego sezonu Ekstraklasy do 30 czerwca 2022 roku.

Pomimo tego, że 21-latek jest tytułowany jako piłkarz rezerw Barcelony, to ostatnie półtora roku spędził w Bułgarii. Tam przebywał na zasadzie wypożyczenia w Etarze.

W poprzednim sezonie rozegrał łącznie 21 meczów. W tym czasie zdobył dwa gole i zanotował dwie asysty.

Pomimo młodego wieku pomocnik ma jeden występ w dorosłej reprezentacji Gambii.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy