OFICJALNIE: Tego w Zabrzu jeszcze nie było. Z rezerw Barcelony do Górnika

OFICJALNIE: Tego w Zabrzu jeszcze nie było. Z rezerw Barcelony do Górnika
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze poinformował o pozyskaniu Alasana Manneha.

21-latek przebywał z drużyną Marcina Brosza od początku okresu przygotowawczego. Dzięki temu sztab szkoleniowy miał okazję dokładnie przyjrzeć się jego poczynaniom.

Wygląda na to, że trener ocenił jego umiejętności dość wysoko, ponieważ w piątek poinformowano o zakontraktowaniu środkowego pomocnika. Przeprowadza się on do Zabrza z rezerw Barcelony.

Na oficjalnej stronie polskiego klubu podkreślone, że jeszcze nigdy pion sportowy Górnika nie miał okazji negocjować transferu z tak wielkim klubem, jak mistrz Hiszpanii.

Manneh parafował kontrakt z jedenastym zespołem poprzedniego sezonu Ekstraklasy do 30 czerwca 2022 roku.

Pomimo tego, że 21-latek jest tytułowany jako piłkarz rezerw Barcelony, to ostatnie półtora roku spędził w Bułgarii. Tam przebywał na zasadzie wypożyczenia w Etarze.

W poprzednim sezonie rozegrał łącznie 21 meczów. W tym czasie zdobył dwa gole i zanotował dwie asysty.

Pomimo młodego wieku pomocnik ma jeden występ w dorosłej reprezentacji Gambii.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Simović do Ekstraklasy?! Simović do Ekstraklasy?! Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Manchester City planuje przebudowę składu. Przynajmniej trzy transfery Manchester City planuje przebudowę składu. Przynajmniej trzy transfery Szef ochrony klubu nocnego tłumaczy zamieszanie z Hålandem Szef ochrony klubu nocnego tłumaczy zamieszanie z Hålandem OFICJALNIE: Komunikat UEFA w sprawie Manchesteru City i decyzji TAS OFICJALNIE: Komunikat UEFA w sprawie Manchesteru City i decyzji TAS Grabara może zostać znowu wypożyczony Grabara może zostać znowu wypożyczony Złoty But: Cristiano Ronaldo rozpoczął pogoń za Lewandowskim Złoty But: Cristiano Ronaldo rozpoczął pogoń za Lewandowskim

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy