Liverpool pozazdrościł Chelsea. „The Reds” skracają wypożyczenie skrzydłowego

2026-01-26 15:38:47; Aktualizacja: 1 godzina temu
Liverpool pozazdrościł Chelsea. „The Reds” skracają wypożyczenie skrzydłowego
Kajetan Dudzik
Kajetan Dudzik Źródło: Liverpool FC

Chelsea to nie jedyny klub z czołówki Premier League, który zdecydował się przerwać wypożyczenie swojego zawodnika. W poniedziałek Liverpool poinformował, że Lewis Koumas wróci z Birmingham City już teraz, a nie latem, jak pierwotnie planowano.

Przygoda Walijczyka z „The Reds” upływa dotychczas pod znakiem krótkoterminowych pobytów w innych zespołach i występach w drużynach młodzieżowych. W pierwszym zespole tylko raz dostał okazję do gry.

W trwającym sezonie Koumas został wypożyczony do Birmingham City. Okazało się to dobre dla jego rozwoju. Wybiegał na boisko 25 razy, zdobywając w tym czasie jedną bramkę. Ostatnio regularnie meldował się w wyjściowej jedenastce ekipy z Championship.

Ten rozdział dobiegł jednak końca. W poniedziałek Liverpool ogłosił skrócenie jego pobytu na St Andrew's Stadium, co potwierdził również drugi z klubów.

Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka teraz 20-latka. Niewykluczone, że Arne Slot da mu szansę w pierwszym zespole, który jak na razie nie spisuje się zgodnie z oczekiwaniami.

„The Reds” zajmują dopiero szóstą lokatę w Premier League i będą musieli walczyć o awans do Ligi Mistrzów. Być może zastrzyk świeżej krwi w formacji ofensywnej okaże się receptą na ich problemy.