OFICJALNIE: Telewizja Polska pokaże baraże o awans do Serie A. Wystąpią w nich Kamil Glik i Filip Jagiełło

2022-05-09 19:47:26; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Telewizja Polska pokaże baraże o awans do Serie A. Wystąpią w nich Kamil Glik i Filip Jagiełło Fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: TVP Sport

Telewizja Polska poinformowała o nabyciu praw do transmitowania rozpoczynających się wkrótce baraży o awans do Serie A.

Za nami szalona końcówka zasadniczej części sezonu na zapleczu włoskiej elity, ponieważ dopiero w ostatniej kolejce poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcia odnoszące się do bezpośrednich awansów oraz uczestników fazy play-off.

Dzięki temu wiemy, że w następnych rozgrywkach Serie A zagrają na pewno US Lecce (z Marcinem Listkowskim) i US Cremonese (trzecim bramkarzem jest Dorian Ciężkowski), do których dołączy jeden z najlepszych sześciu zespołów biorących udział w barażach - Monza, Pisa, Brescia (z Filipem Jagiełłą), Ascoli, Benevento (z Kamilem Glikiem) oraz Perugia.

O tym, która z tych drużyn dostąpi zaszczytu zameldowania się w zmaganiach o mistrzostwo kraju z Półwyspu Apenińskiego dowiemy się z transmisji w Telewizji Polskiej, bo ta nabyła prawa do pokazywania play-offów w Serie B i całego następnego sezonu z zaplecza włoskiej elity.

„Dla wszystkich fanów włoskiego futbolu mamy dobrą wiadomość. Pięć spośród meczów barażowych w Serie B będzie można obejrzeć u nas. Spotkania będą transmitowane na stronie TVPSPORT.PL, w aplikacji mobilnej, Smart TV oraz HBB TV. Co więcej, mecze tych rozgrywek w przyszłym sezonie będą pokazywane w TVP” - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Na początek publiczny nadawca przeprowadzi relację z ćwierćfinałowego pojedynku Ascoli z Benevento, w którym wystąpi najprawdopodobniej Kamil Glik. Tak przynajmniej uważają lokalne media i przekonują, że doświadczony obrońca uporał się już z urazem doznanym w trakcie barażowego starcia ze Szwecją o awans na Mistrzostwa Świata. Wcześniej spekulowano, że 34-latek nie zdąży się wykurować na ewentualną fazą play-off.

***

TERMINARZ BARAŻY O AWANS DO SERIE A

Ćwierćfinały

Ascoli – Benevento (13 maja o godzinie 20:30, transmisja w TVPSPORT.PL)

Brescia – Perugia (14 maja o godzinie 18:00)

Półfinały

Pisa – Ascoli/Benevento (17 i 21 maja)

Monza – Brescia/Perugia (18 i 22 maja)

Finał

Pisa/Ascoli/Benevento – Monza/Brescia/Perugia (26 i 29 maja, transmisja w TVPSPORT.PL)